Sıralama seçin
Toplam 516 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 15 16 17

Gezi Rehber Kitapları

Farklı rotalar tanımak ve yeni yerler keşfetmek isteyen gezginler, turizm gezi kitapları ile çok sayıda alternatifler elde etmektedir. Merak edilen coğrafyaya göre seçebileceğiniz gezi rehber kitapları, size o bölgenin yer şekilleri, iklimi, sosyal yaşamı, gezilecek olan yerleri ve birçok alanda aydınlatıcı bilgilere yer vermektedir.

Bilmediğiniz bir şehre, ülkeye gittiğinizde yanınızda gezi kitaplarını da götürdüğünüz, zaman ulaşımı nasıl gerçekleştireceğiniz, nereleri gezeceğiniz gibi konularda sorun yaşamadan gününüzü geçirmenize yardımcı olacaktır.

Kaliteli kuşe kağıtlara basılan ve görselleri fazlası ile canlı bir şekilde yansıtan kitaplar sayesinde coğrafya bilginizi de geliştirebilirsiniz. İlber Ortaylı Seyahatnamesi gibi eserlerden yararlanarak sevdiğiniz ve görüşlerine değer verdiğiniz kişilerin gezdikleri rotaları onların kaleminden okuyabilirsiniz. Hem edebi bir lezzet almak hem de yeni şehirler tanımak adına farklı isimlerin kaleme almış olduğu seyahatnamelerden, gezi notalarından faydalanabilirsiniz.

Gezi Rehber Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Daha önce hiç görmediğiniz kentlerin tarihi mekanlarını, müzelerini görmenizi, yemeklerini tatmanızı sağlayan gezi rehber kitapları, ekonomik fiyatları ile kolay satın alma imkanı sunar. Bütçeniz doğrultusunda filtreleme yaparak dayanıklı ciltler ile basılmış seyahat kitaplarından hemen sipariş verebilirsiniz.

Farklı boyutlara sahip kitapları çantanızda taşıyabileceğiniz gibi, cep boy eserleri de gezileriniz esnasında gömlek cebinizde kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Halim Bulutoğlu’nun “Gezi: Türkiye Tatil Rehberi” ile daha önce keşfetmediğiniz yerel güzellikleri bulabilirsiniz. Yurt içindeki önemli gezi noktalarının tamamını görmek isterseniz, saklı cennetleri okuyucuları ile buluşturan Türkiye rehberlerinden yararlanabilirsiniz.

National Georgraphic tarafından hazırlanan Ölmeden Önce Görmeniz Gereken Yerler: Dünyanın En Muhteşem 225 Yeri gibi çalışmalar ile dünyanın farklı noktalarında bulunan önemli turizm alanlarını öğrenmeniz mümkündür.

Doğal güzellikleri ya da tarihi önemleri ile dikkat çeken bu noktalar aracılığıyla çoğu yeri görebilirsiniz. Rehber niteliğindeki kitaplar, görsel zenginlikleri yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ile görebilmeniz mümkündür.

Tavsiye Edile Gezi Kitapları Nelerdir?

Yol atlası niteliği taşıyan ve detaylı bilgiler ile seyahatleriniz boyunca karşılaşacağınız zorlukların üstesinden gelmenizi sağlayan gezi kitapları, daha konforlu bir tatil geçirmenize yardımcı olacaktır. Adım adım Türkiye kitapları ile köyler ve yollara kadar çok detaylı bir şekilde yararlanacağınız bir rehbere sahip olabilirsiniz.

Gezgin Ayhan Sicimoğlu’nun kaleme aldığı Kargadan Başka Kuş Tanımam gibi kitaplar ile görüşlerine önem verdiğiniz, yazım dilini sevdiğiniz kişilerin gezi rotalarını okuyabilirsiniz. National Geographic’in sadece İstanbul’a özel olarak hazırlamış olduğu Adım Adım İstanbul Rehberi aracılığı ile iki kıtayı birbirine bağlayan bu şehirde yer alan önemli noktaları öğrenebilirsiniz.

Gezi rehber kitapları arasında yer alan kitapların içeriklerinde popüler turistik mekanların yanı sıra daha az bilinen noktaları da okurları ile buluşturan rehberler sayesinde bir şehri ya da bir ülkeyi daha iyi bir şekilde gezebilirsiniz.

Turist Rehberi Kitapları Hangileridir?

Bilmediğiniz bir şehre gittiğinizde burada neler yapacağınızı elinizdeki turist rehberi ile kolaylıkla karşılaştırıp zaman kazanabilirsiniz. Şehirdeki otel ve ulaşım olanaklarına, nerelerde iyi yemeklerin yeneceğine de yer veren bu kitaplar aracılığı ile geziniz daha keyifli geçecektir.

Kate Clow tarafından kaleme alınan Likya Yolu: Türkiye’nin İlk Uzun Mesafe Yürüyüş Rotası gibi eserler ile belirli bir nokta hakkında derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz. Son derece yararlı olan Avrupa Ülkeler ve Karayolları Haritası gibi çalışmalar sayesinde belirli bir bölgede hangi yol olanaklarına sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Özellikle de araba ile seyahat edecek olan gezginlerin, gidilecek noktanın yol haritalarını belirten kitaplara sahip olmaları geziyi daha kolay hale getirmektedir. Melik Uslu’nun Ege’yi Gör ve Yaşa kitabı gibi eserler ile belirli bir coğrafi bölge hakkında tarihsel ve kültürel bilgiler edinerek gezi rotanızı çizebilirsiniz. Turist rehberliği yapan kitaplar sayesinde kendinize yerel bir rehber tutmuş gibi gezinizi organize edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.