Sıralama seçin
Toplam 106 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Latin Amerika Edebiyatı Kitapları

Farklı yapıları, şarkıları, doğası ve özgürlük uğruna vermiş olduğu mücadele ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Latin Amerika ülkeleri, edebiyat alanına yapmış oldukları katkılardan dolayı edebiyatın da gelişmesine katkı sağlamıştır. Birçok ülkenin de içinde olduğu Latin Edebiyatı, dünya edebiyatı tarihi bakımından da oldukça önemli eserlere ve isimlere ev sahipliği yapmaktadır.

Köklerini özgürlük ile devrim mücadeleleri kavramları üzerinden alan Latin edebiyat alanı, o coğrafyada bulunan insanların vermiş olduğu mücadeleleri ve zorlukları gözler önüne sermektedir. Birbirinden farklı hayatlara dokunan, yaşam mücadelesi içinde savrulan hayatları anlatan, gerçekçilik, romantizm, aşk ve özgürlük gibi kavramlardan beslenen binlerce farklı Latin edebiyatı kitabı okuyucuları o coğrafyayı tanımaları için katkı sağlamaktadır.

Latin Amerika Edebiyatı Nedir?

16. Yüzyılda İspanyolların Güney Amerika’yı işgal etmesi ile dünyaya tanıtılan Latin edebiyat alanı oranın yerli halkının kahramanlık öyküleri ve yaşam mücadelelerini konu almaktadır. asırlardır sömürge olarak kullanılan ve sürekli bir özgürlük mücadelesi veren Latin toplumu bu durumu edebiyat ve sanat alanında da başarılı bir şekilde yansıtmaktadır.

Latin edebiyatı alanı ilk zamanlarda İspanyol ve Portekiz edebiyatından etkilenerek eserler ortaya koymuş, sonrasında ise Meksikalı bir rahibe olan Juana Ines de la Cruz ve Brezilya’nın ünlü yazarı Jose Basillio da Gama gibi isimlerle beraber özgünlüğe ve güce kavuşmuştur.

Hangi Latin Edebiyatı Eserleri Okunmalıdır?

1990’da Nobel Edebiyat Ödülü kazanan Meksika’lı yazarımız Octavia Paz’ın “Kan ve gözyaşıyla verilmiş mücadelenin meyvesidir.” Diyerek neticelendirdiği Latin edebiyatı, dünyaca ünlü birçok yazarı bünyesinde barındırmaktadır. Kolombiya’lı yazar Gabriel Garcia Marquez’in kaleme aldığı bir cinayeti, arka planını ve toplumun ruh halini anlatmış olduğu “Kırmızı Pazartesi” adlı eseri, çocukluk dönemini, kendi halkını ve halkının sorularını anlatmış olduğu “Yüzyıllık Yalnızlık” ve geçmişi anlatmanın önemini vurgulamış olduğu “Anlatmak İçin Yaşamak” adlı eserleri okunması gereken eserlerin en başında gelmektedir.

Dünya klasikleri arasında yer almayı başaran ve Paulo Coelho’nın yazdığı “Simyacı”, Jose Vasconcelos’ın hüznü ve acıyı anlattığı kitabı “Şeker Portakalı” 1971 Nobel Ödüllü yazar Pablo Neruda’nın kaleme aldığı “Yeryüzünde Konaklama” adlı şiir kitabı ve Carlos Fuentes’in kaleme aldığı “Deri Değiştirmek” adlı eseri de Latin edebiyatı dendiği zaman incelenmesi ve okunması gereken kitaplar listesinde yer almaktadır. Devrim ile özgürlük mücadelelerinin heyecanını, hüznünü ve ateşini anlatan, yerli halkın yaşamış olduğu zorlukları gözler önüne seren, aşkın ve tutkunun kelimeler ile anlatmış olduğu yüzlerce Latin edebiyatı kitapları Kitapkolik farklı ile sizleri bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.