Sıralama seçin
Toplam 937 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 12 ... 24

Okul Öncesi Resimli Kitaplar

Okul öncesi yaştaki çocuklar doğuştan öne gelen öğrenme arzuları, bitmek bilmeyen merak duyguları ve sosyal çevreye uyum sağlama gayretleri ile bütünsel bir gelişim göstermektedirler. Doğmadan başlayan beyin gelişiminin %70'i, 7 yaşına ulaşıncaya kadar devam eder. Bu nedenle çocukların sözel, işitsel, görsel ve sosyal zekalarını geliştirmek için değişik aktivitelerle vakit geçirmesini sağlamak son derece önemlidir. Uygulanacak aktiviteler arasındaki en keyifli ve öğretici olanlardan bir tanesi çocuğunuzun yaşına uygun olan okul öncesi resimli kitaplar ve çeşitleridir.

 

Okul Öncesi Kitapları

Okul öncesi dönem miniklerin çevreyi keşfetmeye, ilgi ve merak duygularının değişik alanlarda şekillenmeye başladığı süreçtir. Yaşamı keşfetmeye başladıkları okul öncesi dönem, aynı zamanda önemli bir basamağa atılan ilk adımdır. Çocuklar talep ve gereksinimlerini farklı iletişim yollarını deneyerek ifade etmeye çalışırlar. Konuşma maharetlerinin aktif olduğu bu yaşlar da çocukların kendini kolaylıkla ifade etmesi için dil gelişimleri desteklenmelidir. Bundan dolayı çocuklara kitap okumak önemli ve yapılması gereken bir konudur. Kitap okuma esnasındaki kelimeleri telaffuz edişiniz ve harfleri söyleme şekliniz çocuklar için çok önemlidir. Okul öncesi dönemki çocuğunuza okuyacağınız resimli kitaplar, çocuğun birçok yönden gelişimine destek olmaktadır.

 

Resimli Kitaplar

1 yaş altı bebeklerin gelişiminde, çocuklar seslere ve objelere karşı duyarlıdır. Bu nedenle işitsel kitaplar veya sesli kitaplar tercih etmeniz yararlı olmaktadır. 6 ile 12 aylık bebeğiniz için eğitici kitaplara geçiş yaparken Okul Öncesi Resimli Kitaplar ve çeşitlerinin renkli olmasına ve fazla resim barındırmasına önem göstermelisiniz.

 

1 ile 3 yaş aralığı çocukların beyin gelişiminin en hızlı olduğu aralık olduğu için gelişimin kitaplarla desteklenmesi çok yararlı olacaktır. Çocuklar, bu yaş aralığında konuşmaya yeni başladıklarından dolayı okul öncesi eğitici ve öğretici kitaplar dil gelişimine olumlu etki sağlamaktadır. 1 ile 3 yaş aralığında yazıları çok az, bol resimli kitaplar satın almalısınız. Okul öncesi çocuk kitapları, resimli kitaplar ve etkinlik kitabı çeşitleri en uygun fiyatla kategorimizde yer almaktadır.

 

Okul Öncesi Resimli Hikaye Kitapları

3 ile 6 yaş arasındaki çocuklar, bu yaşlarda fazlası ile meraklı olacağından hayal dünyasını geliştiren görseller, gündelik yaşamdan örneklerin yer aldığı resimli kitaplar, en ideal tercihlerdir. 3 yaş ve üzeri çocukların kelime dağarcığı arttığı için satın alacağınız okul öncesi resimli hikaye kitapları çocuklara fayda sağlamaktadır. Eğitici kitaplar 5-6 yaş akıcı, sürükleyici, çocuklar da merak uyandıracak ve dikkatini dağıtmayacak görseller içermelidir.

 

Okul Öncesi Resimli Kitaplar çocukların kelime dağarcığının gelişimi için çok önemlidir. Ayrıca buna paralel olarak da duygu ve düşüncelerini kolaylıkla ifade etmesine destek olur. Resimli kitaplar Hafıza gelişimi için idealdir. Resimli kitaplar ve çeşitlerinde değişik bir temanın işlenmesi, çocukların olaylara farklı bir bakış açısı ile yaklaşmasını öğretir. Böylelikle çocukların hayal gücü zenginleşir. Etkinlik kitabı, resimli kitaplar, resimli yetişkin kitapları ve En iyi okul öncesi hikaye kitapları çeşitleri en uygun fiyat seçeneği ile Kitapkolik de.

 

Çocuk gelişimi için Eğitici ve eğlendirici Okul Öncesi Resimli Kitaplar ve seçenekleri siz kitapseverlerin beğenisine kategorimizde sunulmuştur. Beğendiğiniz, çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayacak Okul Öncesi Resimli Kitaplar ve çeşitlerini Kitapkolik avantajları ile sipariş verebilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.