Availability: Hızlı Kargo

Dune

Bilim Kurgu Klasikleri

Yazar: Frank Herbert
(5.00) - Yorum Yap

243.75

Tahmini Kargoya Teslim: 1-4 gün içinde
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

300 TL ve üzerine 25 TL indirim kupon kodu: YAZ25

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar 21.00 × 13.50 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

712

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

Dost Körpe

ISBN 9786053754794

Açıklama

“Yüzüklerin Efendisi dışında bu kitapla kıyaslanacak başka bir kitap yok.”- Arthur C. Clarke“Güçlü, inandırıcı ve usta işi.”- Robert A. Heinlein“Modern bilimkurgunun mihenk taşlarından biri.”- Chicago TribuneEn İyi Roman kategorisinde Hugo ÖdülüEn İyi Roman kategorisinde Nebula ÖdülüOkurlar tarafından 20. yüzyılın en iyi bilimkurgu yapıtı seçilen Dune serisi, yepyeni kapakları ve gözden geçirilmiş çevirileriyle 50. yılında İthaki’de.Modern edebiyatın en epik mesih anlatılarından biri sayılan Dune, genç Paul Atreides’in hikâyesini anlatır. Atreides’in ailesi, evrendeki en önemli ve en değerli madde olan melanj ‘baharatının’ tek kaynağı olarak bilinen Arrakis gezegeninin kontrolünü kabul etmiştir. İmpatorluğun güçleri Arrakis’in kontrolü için birbirlerinin boğazına sarılırken, politika, din, ekoloji, teknoloji ve insani duyguların çok katmanlı, karmaşık etkileşiminden benzersiz bir hikaye doğacaktır. Frank Herbert’ın yarattığı evren, yıllar boyunca milyonlarca okurun zihninde gerçekliğini kabul ettirdi ve bugün de ayakta.İyi bir bilimkurgu ve iyi bir edebiyat yapıtı okumak isteyen herkesin yolu Dune serisinde birleşiyor… İthaki’nin yepyeni “Bilimkurgu Klasikleri” dizisi Dune efsanesiyle başlıyor…

Bilim Kurgu Klasikleri

Dune için 1 değerlendirme

  1. ogretmenanneninkitaplari

    Yazar olmak için mükemmel bir kaleme sahip olmak gerekir ama bilimkurgu yazarı olmak için mükemmel bir beyin de gerekir. 1965te yazılan bir kitabın çağın bu kadar ötesinde olması çok mükemmel bir şey. Öyle bir anlatımı var ki yazar zaman makinesini icat edip geleceğe gidip gerçekleri oturup yazmış hissi uyandırıyor.

    Bambaşka bir evren olduğu için ilk başta kavramam anlamam zor oldu. Yazar bunu düşünerek kitabın arkasına sözlük oluşturmuş. Sıklıkla baktım sözlüğe.

    Kitabın içeriği hakkında çok bir yorum yapmayacağım. Tek söyleyeceğim başka evren okumayı seven kaliteli bilimkurgu okumayı sevenlere öneririm.

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir