En Popüler Wattpad Kitapları - Kitabı Satın Al

En Popüler Wattpad Kitapları

Son zamanlarda adı sıklıkla duyulan ve Kanadalı bir paylaşım sitesi olan Wattpad, amatör yazarlara kendi yazdıkları hikayeleri paylaşarak okuyucu tepkileri almaları ve bir yayın evi ile anlaşarak e-kitaplarını elle tutulur bir hale getirmek adına çokça işlevsel bir sosyal platformdur.

Wattpad kitap önerileri, en popüler Wattpat kitapları ve hikayeler bu yazımızda sizleri bekliyor. Genellikle genç kitlelerin ilgi topladıkları bu sitede, kaleme alınan ve okuyucuyu kendine hayran bırakan adeta bomba etkisi yaratan en popüler wattpad kitaplarına hep birlikte göz atalım.

Meltem Özkaya: Yeni Dünya 1-Ametist

Genç yetenek Meltem Özkaya’dan Wattpad’de çok beğenilen fantastik bilim kurgu kitabı, Ametist, yeni dünyayı diğer gezegenlerden ayıran farklılıkları anlatmaktadır. Genç yazarın Wattpad’den klişe olmayan hikayelerin de çıkacağının ve Türklerin de harika genç bilim kurgular yazabileceğinin kanıtı niteliğindedir. Kesinlikle okumaya değer bir eserdir.

Betül Güçlü: Sevgili Limon Çiçeği

Asıl mesleği pastacılık olan Betül Güçlü, bu işi ne kadar sevdiğini, kitaplarında da göstermiştir. Aynı zamanda yazarlıkta da geride kalmıyor pastacılıktan. Tatlı mı tatlı aşlar ile süslenmiş, o kitaplardan biri de Sevgili Limon Çiçeği olmuştur.

Koray Yersüren: Gözlük (Ciltli)

Dışlanmış, ucube, depresif, mutsuz.. Ancak çok da komik! Okuldan dışlanan Ege isimli karakter aynı zamanda psikolojik sorunlara da sahiptir. İnternet üzerinden tanışmış olduğu ve tek dostu olan Heiley 17’nin gerçekte tanıdığı biri olma ihtimali ile çıktığı komik yolculuğu anlatan Gözlük ayrıca Wattpad Ödülüne de sahip bir hikayedir.

Ayşenur Nazlı: Paralel Odalar Teorisi

Hikayenin adının orijinalliğinden midir, karakterlerin uyumsuzluk içerisindeki uyumlarının güzelliği mi, Ayşenur Nazlı’nın dilinin sadeliğinin okuyucuya yaşattığı akıcılıktan mıdır? Bilinmez ancak Wattpad’ın ilk MBTI temelli kurgusu olan Paralel Odalar Teorisi, önceden adını fantastik hikâyesi Aurora’nın Şarkısı ile duyuran Ayşenur Nazlı’nın mizah ve gençlik türündeki hikâyesidir. Ev arkadaşları ile kavga eden Nihan ile tek başına ev masraflarını karşılayamayan Teoman’ın ev arkadaşı arayışı sonucunda çaresizlikten dolayı aynı evde yaşamalarını anlatan Paralel Odalar Teorisi, Wattpad’ın en kaliteli mizah hikayelerinden biri olmuştur.

Asude: Ateşle Oynama

Söz konusu olan romantik komedi ise bir numaralı tahtından asla inmeyen Asude, tarihi romanlarında da başarısını korumaya devam etmektedir. Ateşle Oynama Wattpad’ın en popüler kitaplarından biridir.

Büşra Toraman: Av Dönencesi

Okurlar tarafından “Türkiye’deki fantastik edebiyat kraliçesi” olarak anılan Büşra Toraman, Wattpad üzerinden yazmış olduğu kurt adamlar ile ilgili Av Dönencesi Ada ve Dawson’ın maceraları ile nefesinizi kesecek. En popüler wattpad kitaplarından biri olma özelliğini taşıdığından mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Beyza Özaydın: Benimle Yan

Cesaret ile ateşte yürümeyi göze alacağınız bir aşk istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız. Çok fazla yoruma gerek kalmayan ve 93 milyon okunma alan bu hikaye 2015 Wattsy kazananı olmayı başarmıştır.

Lilian Carmine: Kayıp Çocuklar

İçinizi ısıtacak çok tatlı bir hikaye arıyorsanız Wattpad yazarlarından Lilian Carmine’in kaleme aldığı Kayıp Çocuklar eserini kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz. Kitap 17 yaşındaki Koey Gray’ın yeni taşındığı mahallede kendini yalnız hissederken beklemediği bir yer olan mezarlıkta adı Tristan olan yakışıklı ve gizemli bir çocukla tanışmasını ve ardından yaşanan olayları anlatmaktadır.

Selvi Atıcı: Gitme

Aşkın ve nefretin sınırlarında dolanmanıza neden olan Gitme, geçirilen tek gecen ardından birbirinden nefret eden ya da tamamen aşık olan iki insanı anlatmaktadır. Selvi Atıcı’nın Wattpad’de en çok okunan kitabı Gitme ile sizlerde nefret ve aşk arasında bir mesafe olup olmadığını öğrenebilir ve sırılsıklam aşık olan bir kadın ile tek gecelik ilişkilerin adamı olan bir erkeğin hikayesine şahit olabilirsiniz.

Fatma Uğuz: Tekrar Ergen Olsam?

Fatma Uğuz’un günümüzdeki durmak bilmez koşturmanın insanı ne hale getirdiğini eleştirmek adına kaleme aldığı ve paralel evrenlerle harmanladığı kurgusu Tekrar Ergen Olsam? Kendinden çok söz ettiren bir Wattpad efsanesidir. Kesinlikle okumaya değer bir kitap olmasının yanı sıra yeni nesile çok şey öğretecek mesajlarla dolu bir hikayedir.

Jennifer Royce: Aşka Tutsak

Daha önce Gözlerinin Esareti isimli kitabı ile raflarda buluşan Wattpad’in ve Facebook’un kraliçesi olan Jennifer Royce’un en şahane hikayesi Aşka Tutsak, karakterleri ile beraber sinirlenip onlarla beraber üzüleceğiniz, mutlu olacağınız bir hikaye var karşınızda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir