Availability: Hızlı Kargo

Kırmızı Pazartesi

Yayınevi:
(4.50) - Yorum Yap

Orijinal fiyat: 110.00₺.Şu andaki fiyat: 77.00₺.

Tahmini Kargoya Teslim: 1-4 gün içinde
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!
Kitap Ayrıntısı
Boyutlar19.50 × 12.50 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

107

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

İnci Kut

ISBN9789750721571

Açıklama

Kolombiyalı büyük yazar Gabriel García Márquez’in 1981’de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetinin öyküsü. Hem Kolombiya’da, hem de yayımlandığı dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede sarsıcı etkileri olmuş bir roman. Usta yazar, çocukluğunu geçirdiği kasabada yıllar önce yaşanmış bir cinayet olayını aktarıyor. Romanın kahramanı Santiago Nasar’ın öldürüleceği daha ilk satırlardan belli, ancaksonun baştan belli olması, kitaba sürükleyiciliğinden bir şey kaybettirmiyor.Kırmızı Pazartesi, yalnızca bir cinayetin arka planını değil, bir halkın ortak davranış biçimlerinin potresini de çiziyor. Böylece, sonuna dek ilgiyle okuyacağınız bu kısa ve ölümsüz roman, bir toplumsal ruhçözümü niteliği de kazanmış oluyor.

Kırmızı Pazartesi için 2 değerlendirme

 1. kitaplarinkamburu

  Genç ve güzel bir kız olan Angela başından geçen “Namus Meselesi” sonucunda erkek kardeşlerine Santiago Nasar’ın adını verir. Bunun üzerine erkek kardeşler olayın doğruluğunu yanlışlığını araştırmadan Santiago’yu öldürme kararı alırlar.

  Márquez bu kitapta namus cinayetlerinin saçmalığının yanı sıra toplumun bu cinayetlere sessiz kalarak onların da katil olduğunu vurguluyor. Kitap olayların yaşanış şekli ve anlatımıyla oldukça bizden. Kitaba puanım 4/5

 2. Kitap Yorumu (doğrulanmış kullanıcı)

  “Kırmızı Pazartesi” kitabı Gabriel Garcia Marquez’in yazdığı bir romandır. Kitap, gerçek bir olaya dayanarak, 1949 yılında Kolombiya’da yaşanan Bogota Ayaklanması’nı konu almaktadır.

  Kitapta, yoksul bir çiftçinin oğlu olan Santiago Nasar’ın öldürülmesi ve bu ölümün ardındaki sebepler anlatılmaktadır. Nasar’ın ölümü, toplumda derin bir etki yaratırken, kitap boyunca karakterlerin geçmişteki ilişkileri ve olaylarla bağlantısı ortaya çıkar.

  “Kırmızı Pazartesi”, Marquez’in büyüleyici anlatımı ve Latin Amerika toplumundaki kusurları ve çatışmaları gözler önüne seren sıra dışı bir roman olarak kabul edilmektedir.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir