Hızlı Kargo
Availability: Hızlı Kargo

Sineklerin Tanrısı

Modern Klasikler Dizisi - 1

(5.00) - Yorum Yap

Orijinal fiyat: 88.00₺.Şu andaki fiyat: 61.60₺.

Sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

Sadece 1 adet kaldı

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar20.50 × 12.50 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

262

Cilt Tipi

İnce Kapak

Çevirmen

Mina Urgan

ISBN9789754582901

Açıklama

Sineklerin Tanrısı Dünya klasikleri arasında gösterilen “Sineklerin Tanrısı”, William Golding’in en önemli eserleri arasında gösteriliyor. Nobel edebiyat ödülü almasıyla ise tüm dünyada büyük üne kavuşan eser, ıssız ada yaşamını bambaşka bir yönden ele alıyor. Karakter analizlerine ve davranışlara odaklanan kitap, saf ve temiz çocukların bile aslında ne kadar vahşileşebileceklerini gözler önüne seriyor. Okuyucuları, davranışlar üzerinde düşünmeye iten bu kitapla siz de hayatta kalma mücaledesine giren çocukların derinden etkileyen hikayesiyle baş başa kalacaksınız. Hayatta Kalmak İçin Verilen Acımasız Mücadelenin Öyküsü Kitap, II. Dünya Savaşı’nda yaşanan nükleer atom bombası etkisinden korunmak için Britanyalı bir grup çocuğun, uçak ile taşınmasını konu alarak başlıyor. Söz konusu uçak varmak istediği noktaya gidemeden, ıssız bir adaya düşünce hayatta kalan çocukların yaşam mücadelesi başlamış oluyor. Kitabın ana kahramanı Ralph, iyi niyetli ve temiz kalpli bir çocuk karakter olarak tanıtılır. Ralph’in yakın arkadaşları olarak göreceğimiz bir de Domuzcuk lakaplı şişman ve gözlüklü bir çocuk ile Simon vardır. Çocuklar ilk başlarda ebeveynlerinin baskısı olmadan rahat ve huzurla bu adada yaşayabileceklerine inansalar da zamanla işbirliği yapıp hayatta kalma mücadelesi vermeleri gerektiğini anlarlar. Domuzcuk oldukça zeki bir karakterdir ve Ralph’e pek çok konuda akıl verir. Bunlardan ilki, hayatta kalan diğer tüm çocukları bir araya toplama fikridir. Denizden çıkardıkları deniz kabuğunu öttürerek ise diğerlerine ulaşmayı başarırlar. Çocuklar arasında bir de Jack karakteri göze çarpar. Adada liderliği ele geçirebilmek için pek çok kötülük yapmaya hazır olan bu çocuk ile Ralph’in arası hiçbir zaman düzelmeyecektir. Jack ve Ralph’in liderliğinde 2 gruba ayrılan çocuklar, birbirlerini sevemezler. Öyle ki Jack’in önderliğindeki çocuklar, adadaki 2 çocuğun ölümüne dahi göz yumar. Peki o 2 kişi kimdir? Ve çocuklar adadan kurtulabilecek midir? Bunları Biliyor muydunuz? William Golding’in yayınlandığı andan itibaren çok ses getiren kitabı “Sineklerin Tanrısı”, 1963 yılında beyaz perdeye de aktarılmıştır. En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun! Nobel ödüllü dünya klasiklerine kitaplığınızda yer açmanın şimdi tam sırası! Avantajlı fiyatlardan sahip olabileceğiniz kitap kategorilerimizi geç kalmadan inceleyin!

Modern Klasikler Dizisi – 1

Sineklerin Tanrısı için 1 değerlendirme

  1. Kitap Yorumu (doğrulanmış kullanıcı)

    Bir grup İngiliz okul çocuğunun, uçak kazası sonrası terk edilmiş bir adada hayatta kalma mücadelesi vermesini konu edinir.

    Roman, çocukların adada hayatta kalma sürecinde, insan doğasının karanlık yönlerine maruz kalışını ele alır. Başlangıçta adada kurallar belirlenir ve düzenli bir şekilde yaşamaya çalışılır. Ancak zamanla çocukların kendi aralarındaki güç mücadelesi, çatışmalar ve şiddet eylemleri artar. Bu durum, çocukların uygarlık dışındaki doğal haline geri dönmesi olarak yorumlanabilir.

    Sineklerin Tanrısı, insan doğasının karanlık yönlerini ele aldığı için sık sık edebi ve felsefi bir klasik olarak adlandırılır. Roman, okuyuculara insanlık tarihinin savaşlar, katliamlar ve zulümlerle dolu olduğu gerçeğini hatırlatırken, aynı zamanda insanın iyi ve kötü yönleri arasındaki dengeyi de sorgular.

    William Golding’in Sineklerin Tanrısı, okuyucuları düşündüren bir roman olarak kabul edilir. Kitap, karanlık bir atmosferde geçmesine rağmen, çocukların hayatta kalma mücadelesinin, insan doğasının karmaşıklığını ve acımasızlığını ele aldığı için, okuyucuların dikkatini çeker ve onlarda iz bırakır.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir