Sıralama seçin
Toplam 1143 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 13 ... 29

Sosyoloji Kitapları

Sosyoloji, toplumun yapısını ve kültürünü araştıran bilimdir. Bu alanda satışa sunulan kitaplar ise sosyoloji kitapları olarak adlandırılır. Bu kitaplar toplumu, kültürleri, iktidarı, devleti ve daha birçok şeyi insanların hizmetine sunar. Siyaset alanında birçok alt dal vardır. Siyaset sosyolojisi de bu dallardan biridir. Geniş çaplı olan sosyolojiye ait kitaplar hem topluma dair hem de ideolojik yapıya dair kişiye bilgiler verir. Bu alana ilgi duyan ve siyasi, toplum, ideoloji, kültür gibi çeşitli kavramlar hakkında bilgi sahibi olma yolunda ilerleyen her vatandaş sosyoloji alanına ait olan kitapları edilmelidir. Kişiye sosyoloji çatısı altında geniş çaplı bilgiler sunan bu kitaplar bireyin farklı düşünmesini de  beraberinde getirecektir.

Sosyoloji Kitapları Nelerdir?

Geniş kapsamlı bir alan sosyolojiye ait birçok kitap vardır. Cemil Meriç- Bu Ülke, Dana Suskind- Otuz Milyon Kelime, Platon-Devlet, Graham Taylor- Yeni Siyasal Sosyoloji, Rosemarie Tong- Feminist Düşünce sosyoloji kitapları kategorisi içinde yer alan kitaplardır. Bu tür kitaplar kişiye sosyoloji alanında ışık tutacağı gibi hiç bilmediği siyasi ve politika gibi alanlarda da bilgi sahibi olmasını sağlayacaktır. Alınıp okunan bu tür kitapları oldukça geniş kapsamlı olduğu için kişi hangi alana yönelecekse o türdeki kitabı alıp okumalıdır. Örneğin devlet alanında bilgi sahibi olacaksa Platon’un Devlet adlı eseri bu noktada önerilecek en kaliteli kitaplar arasındadır.

Sosyoloji Kitapları Hangi Konuları İnceler?

Toplumu, kültürü, devleti ele alan sosyoloji yelpazesi oldukça geniş olan bir bilimdir. Toplumsal benlik ve tarihi sürecin gelişimini ele alan sosyoloji kitapları bu anlamda yazılmış önemli bir etkendir. Bu kitaplar siyaseti incelemesinden dolayı da ülkede yer alan bütün politika temalı olayları ele alır. Kitapları okuyan insanlar ülkeler arası eşitliğin olup olmadığına da odaklanmış olur. Bu bağlamda bu tür kitapların konuları oldukça derin ve üstünde tartışmaya müsait konulardır. Belli bir siyasi görüşe sahip olan kişiler de bu kitapları okuyunca düşünce ve fikir yapıları değişebilir. Bu bağlamda sosyoloji insanı kendine çeken çok kapsamlı konular içerir. İnsanın fikirlerinin değişmeye müsait olduğu bu kitapların vermiş olduğu bilgiler herkese doğru geleceğinden dolayı kişi farklı düşüncelere bürünecektir. 

Hangi Tür Sosyoloji Kitapları İncelenmeli?

Sosyoloji alanında belli bir alanda bilgi sahibi olma amacıyla elde edilen sosyoloji kitapları geniş kapsamlıdır. İnsan- toplum ilişkisi, devlet-insan ilişkisi, kültürleşme gibi konuların yer aldığı sosyoloji biliminde kitaplar da buna bağlı olarak şekillenir. Her türden kitapların bulunduğu bu alanda kişi kendini hangi alanda eksik hissediyor ise o alana yönelmelidir. Sıfırdan başlayıp sosyoloji alanında bilgi sahibi olmak isteyen, bu alanda öğrenci olan herkes hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranıp devlet ve toplum ilişkisini ele alan kitaplarla başlamalıdır. Bu anlamda hem devletin ne olduğu daha iyi anlaşılmış olur. Devlet ve iktidar kavramlarının neye tekamül ettiğini bilmeyen, bu konuda eksiklik yaşayanlar okudukları kitaplardan da bir şey anlamayacaktır. Dolayısıyla seçilecek olan tür bu noktada oldukça önemlidir.

Sosyoloji Kitapları Satış Yerleri ve Fiyatları

Sosyoloji kitapları kategorisine hemen hemen her kırtasiyeden ulaşılabileceği gibi çeşitli online kitap sitelerinden de ulaşılabilir. Yurdun her kesiminden vatandaşın satın alabileceği bu kitaplar kargo ile de 2-3 iş günü içerisinde gönderilir. Siyasi içerikli kitapların geneli ucuz fiyatlıdır ve alan kişinin bütçesine de uygundur. Bu türden kitapların maliyeti kitaptan kitaba değişiklik gösterse de genel anlamda bakıldığı zaman yüksek bir miktarda pahalı olmadığını görürüz. Bu kategoriye ait tüm kitapları sitemizden güvenilir bir şekilde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.