Availability: Hızlı Kargo

Suç ve Ceza

Hasan Ali Yücel Klasikleri

(5.00) - Yorum Yap

Orijinal fiyat: 160.00₺.Şu andaki fiyat: 112.00₺.

Tahmini Kargoya Teslim: 1-4 gün içinde
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!
Kitap Ayrıntısı
Boyutlar20.50 × 12.50 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

687

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

Mazlum Beyhan

ISBN9789754589023

Açıklama

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846’da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski’den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan öykü ve romanları, çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da, o dönemde fazla ilgi görmedi.Yazar 1849’da 1.Nikolay’ın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı.Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi.Cezasını tamamlayıp Sibirya’dan döndükten sonra Petersburg’da Vremya dergisini çıkarmaya başladı, yazdığı romanlarla tekrar eski ününe kavuştu.Suç ve Ceza Dostoyevski’nin bütün dünyada en çok okunan başyapıtıdır.

Hasan Ali Yücel Klasikleri

Suç ve Ceza için 2 değerlendirme

 1. Nihal

  Eğer ben insanlar arasında bir hiçsem, diğer insanların benim için ne önemi olabilir?

  Yoksulluğun altında ezilmişlik, sorgulanan toplum kuralları, varılmak istenen nokta iyi bir yer de olsa, bu yolun kötülükten geçiyor oluşun kabul edilip edilemeyeceği, korku, kaygı ve belki de en önemlisi vicdan muhasebesi.

  Psikoloji, insan doğası gibi pek çok açıdan incelemeye tâbi tutabileceğimiz Suç ve Ceza şüphesiz ki en çok okunan, en çok bilinen klasikler arasında. Böyle bir klasiği bu sayfada inceleyemem fakat herkesin ufkunu açması için önerebilirim.

  Hala Dostoyevski’nin kalemiyle tanışmayan varsa, lütfen dönemin soğuğuna sizi götürüp üşütmesine izin verin. Benliğinizde başka bir kapının daha açılacağına eminim.

 2. Kitap Yorumu

  1866 yılında yayımlanan bir romandır. Kitap, bir cinayet işleyen genç bir adamın iç dünyasını ve vicdan azabını ele almaktadır.

  Kitabın baş karakteri Raskolnikov, yoksul bir öğrencidir ve St. Petersburg’da yaşamaktadır. Maddi sıkıntılarından kurtulmak için zengin bir tefeciyi öldürür ve bu cinayetin ardından vicdan azabı çekmeye başlar.

  “Suç ve Ceza”, Raskolnikov’un cinayetin işlenmesi ve sonrasında yaşadığı iç çatışmayı, polisin onu yakalamaya çalışmasını ve sonunda vicdanının sesini dinleyerek yaptığı seçimleri ele alır. Kitapta, ahlaki değerler ve insanın iç dünyasındaki karmaşık duygular gibi konular işlenir.

  Dostoyevski’nin zengin karakter tasviri ve yoğun psikolojik tahlilleri, “Suç ve Ceza”yı bir edebi başyapıt haline getirir. Kitap, modern edebiyatın en önemli eserleri arasında yer alır.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir