Altın Kitaplar

Aziz Bozkurt ve Fethi Ul tarafından 1959 yılında kurulan Altın Kitaplar, Türkiye yayıncılık tarihinin en önemli kilometre taşlarından biri olarak yayın hayatına devam etmektedir. Altın Kitaplar ilk başta küçük bir aile şirketi olarak yolculuğa başlamış ve zaman içinde en çok okunan ve satan serilerin basıldığı köklü bir yayınevi haline gelmiştir. Kurulduğu günden bu yana devam eden başarılarının arkasında bilinçli olarak sürdürülen yayın politikası, geleceğe ve yeniliklere ayak uyduran çizgilerinin bozulmaması yer almaktadır. Altın Kitaplar ilk olarak best-seller kitapları basarak yayın hayatına başlamıştır. Şimdilerde ise birçok farklı alanda kitaplar basarak diğer alanlardaki uzmanlığını da kanıtlamış bir yayınevi olma özelliği taşımaktadır.

Altın Kitaplar geçtiğimiz yıllarda 50. Yılını görkemli bir organizasyon ile kutlamış tüm dünyada ve Türkiye’de aynı anda okurlarla kitabını buluşturan Dan Brown’u ülkemize getirerek günceli yakalamaktaki başarısını da kanıtlamış ve Altın Kitaplar firmasının marka imajına katma değer sağlamıştır. Altın Kitaplar’ın kitapları arasında polisiye, macera, Altın Kitaplar çocuk kitapları, çok satan Altın Kitaplar, araştırma ve inceleme kitapları, best-seller yazarlar, okul kitapları, aşk kitapları gibi birçok alanda kitap yayımlamıştır. Altın Kitaplar yayın hayatına çok satanlar kitaplarını basarak başlamış ve ardından tüm türleri kapsayan bir yayın politikası geliştirmiştir.

Altın Kitaplar Çok Satanlar Serisi

Dönem ruhuna benzemeyen ve Türk okurların önceden tanışmadığı çok satanlar serilerini yayımlayan Altın Kitaplar sektöre yeni bir ruh katarak yayıncılık sektöründe örnek bir markaya dönüşmeyi başarıyor. Altın Kitaplar bu serileri kalitesi ve kusursuz çevirileri ile okuyucuların beğenisine sunuyor ve birçok insanın kütüphanesinde geçmişten günümüze kadar değerini yitirmeyen bir yayınevi olarak halen yerini ayrıcalıklı bir şekilde korumayı başarıyor. Çocukluk döneminin eski hatıraları arasında olan hatta çoğumuzun ilk okuduğu kitap olma özelliği taşıyan ve unutamadığımız Altın Çocuk Klasik Kitaplar Serisi dünya çocuk edebiyatını en iyi tanıtan serler arasında yer alıyor.

Altın Kitaplar yayınevinin kitapları arasında aynı zamanda yurt duşundan getirilen orijinal kitaplar dönemin en yetenekli ve başarılı çevirmenleri ile çalışmaktadır. Klasik Türk Edebiyatı Serisi, 100 Temel Eser, Eğlenceli Eğitim Dizisi, Bilmece ve Bulmaca ile Öğreniyorum dizisi gibi geniş bir alana yayılan Altın Kitaplar yayınları çocuk edebiyatının öncüleri arasında yer almaktadır. İçinde farklı tarzlarda kitapların da yer aldığı Altın Kitaplar Yayınevi ihtisaslaşmış konuları bir araya toplayarak hedef okur kitlesine ulaşmayı kolaylaştırmak adına iki alt yayınevi açarak sektörde uzun soluklu kalmayı hedeflemektedir.

Altın Kitaplar yayınevleri arasında olan Libros Yayınları genellikle kişisel gelişim, sağlık ve spiritüel kitapları bünyesinde barındırırken diğer bir alt yayınevi olan Editura Yayınları ise genel olarak edebiyat türünde kitapların yer aldığı bir yayınevi olarak okurlarla buluşmaktadır. Altın Kitaplar eğitim kitapları konusunda da sorumluluk hissettiğinden okul kitaplarında, yardımcı ders kitaplarında, sözlük ve atlaslarda da üzerine düşenin fazlasını yaparak alanında uzman kişiler ve profesörlerle çalışarak eğitim alanındaki tüm ihtiyaçları ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

Ticari kaygıları geride bırakarak yoluna devam eden Altın Kitaplar kurumsal bir yayınevi olmanın gereği ile edebiyat ve felsefe serileri hazırlamaktadır. Akademi Çocuk Yayınları başlığı altında kolay bir şekilde bulacağınız okul kitaplarının yanı sıra eğlenceli, sanatsal aktivite kitapları ile beraber çocukların bilinçli ellerden çıkan okul kitaplarına ulaşmalarını sağlamaktadır. Okuyucuların aradıkları tarzdaki kitaba en kolay yoldan ulaşmasını sağlayan Altın Kitaplar web sayfasında kitap önerirli bölümünü sunmaktadır. Altın Kitaplar aynı zamanda ülkemiz kültür tarihi için önemli katkılarda bulunmuş ve sektörde uzun süre ayakta kalmayı başarmış bir kültür müessesi görevi görmektedir. Altın Kitaplar Yayınevi üstelik yaklaşık 59 yıldır yayın hayatına kesintisiz bir şekilde devam etmektedir.