Kronik Kitap

Ülkemizin kültür yayıncılığına yepyeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Kronik Kitap 2016 sonbaharında yayın hayatına başlamıştır. Baskı kalitesinden sosyal medya iletişimine, içeriklerden kapak tasarımlarına kadar komple bir yayıncılığı hedefleyen Kronik Kitap kısa bir süre içerisinde Türk yayıncılığının çıtasını yükseltmeyi başarmıştır. Aynı zamanda Tarihi dünya tarihçilerine kabul ettiren Halil İnalcık ile Türkiye’de tarihi geniş kitlelere sevdiren İlber Ortaylı’nın kitaplarını yayına hazırlayan Kronik Kitap yayınları her daim okuyuculara sunmayı başarmıştır. Yayıncılık dünyasında uzun yıllardır hizmet veren Kronik Kitap editörleri bu kitapların her birini titizlikle incelemekte, hazırlık aşamalarından raflara ulaşana kadar okurların faydalanmaları için çabalamaktadır.

Kronik Kitap güvencesi ile yakın ve uzak tarihimiz üzerinde yazılan kitaplar okurların beğenisine sunulmaktadır. Çoğunlukla Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşanan siyasi olaylar ve kentlerdeki sosyal hayatın akışı üzerine kaleme alınan eserler ile yakın tarihe dair güvenilir bilgilere sahip olmakta mümkündür. Kronik Kitap yayınevi tarafından İmparatorluk öncesi süreç ile Türk devletlerin siyaset, savaş, toplumsal stratejiler üzerine yazılan eserlerde bulunmaktadır. Kronik Kitap eserleri, tarihi yalnız Türk yazarlarımızdan değil, aynı zamanda yabancı yazarların kaliteli çevirilerinden de okuma imkanı sağlamaktadır. Kronik Kitap sosyal yaşam temalı, savaş kitaplarının yanı sıra, seyahatname olarak yazılan eserleri de portföyünde bulundurmaktadır.

Ürünleri ile geçmiş ve gelecek arasında bir köprü oluşturan Kronik Kitap yayınları, tarihsel süreçleri anlatan eserleri yayımlarken aynı zamanda iş dünyası ve popüler bilim eserlerine de yer vermektedir. Kronik Kitap araştırma kitapları da yayınlanan eserler arasında yer almaktadır. Son zamanlarda fazlası ile trend olan yapay zeka, robotik kodlamalar, sanal para gibi çoğu konuyu ele alan kitaplar çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. İnsanların aklını zorlayan popüler bilim konuları, bilimsel gelişmeler ve eserler de Kronik Kitap raflarında yer almaktadır. Geçmişin tarihsel süreci ile şimdiki zamanın analizi ile ilgili kitapların arasında, Kronik Kitap kişisel gelişim tecrübelerini anlatan ve deneysel bakış açısı ile kaleme alınan derlemeler de kitap portföyünde yerini almayı başarıyor.

Okuyuculara ulaşmak için yaratıcı yollara da başvurmayı ihmal etmeyen Kronik Kitap kapak tasarımları ile kişileri okumaya çağıran kitapların dışında Kronik Kitap imzalı kitap setleri ile de insanları okumaya motive etmeye devam ediyor. Çoğunlukla birbirine yakın tarihsel süreçleri veya aynı çatı altında birbirleri ile bağlantılı çeşitli olayları anlatan Kronik Kitap kitapları set olarak bir araya getirmektedir. Aynı zamanda aynı yazarın, yakın zamanlarda yazmış olduğu eserleri de bir araya getirerek set olarak sunan Kronik Kitap yayınevi, bu setler için de özel bez çantalar üreterek, eserleri taşınması kolay ve şık bir hediyelik haline getirmektedir.