Harry Potter Hangi Sırayla Okunmalı?

Harry Potter, J.K. Rowling tarafından yazılmış yedi kitaplık bir fantastik roman serisidir. İlk kitabı 1997 yılında yayınlanmıştır ve son kitabı 2007 yılında yayınlanmıştır. Harry Potter serisi dünya genelinde büyük bir popülerliğe sahiptir ve birçok dilde çevrilmiştir.

Serinin ana karakteri Harry Potter, anne ve babası öldürülen ve sonrasında kötü kalpli büyücü Lord Voldemort tarafından öldürülmeye çalışılan genç bir büyücüdür. Ancak Harry, Voldemort’un büyüsüne direnerek hayatta kalmış ve sonrasında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na gitmek üzere davet edilmiştir.

Harry, okulda Ron Weasley ve Hermione Granger ile arkadaş olur ve büyücülük yeteneklerini geliştirir. Ancak Voldemort, güçlenmekte ve Harry’nin hayatını tehdit etmektedir. Harry ve arkadaşları, Voldemort’un peşine düşer ve birçok sınavdan geçerek onu yenmeye çalışırlar.

Harry Potter serisi, büyücülük ve cadılık dünyasını konu alır ve birçok fantastik yaratığı, büyüleri ve büyülü objeleri içerir. Seri aynı zamanda dostluk, aile, cesaret ve adalet gibi temaları da ele alır.

Harry Potter serisi, sihirli bir dünyada geçen yedi romandan oluşmaktadır bunlar;

Harry Potter Hangi Sırayla Okunmalı?

Harry Potter ve Felsefe Taşı: Harry Potter, öksüz bir çocuk olarak amcası ve halasıyla yaşarken, Hogwarts Sihirbazlık ve Büyücülük Okulu’na gitmeye hak kazandığına dair bir mektup alır. Orada yeni arkadaşlar edinir ve gizemli bir felsefe taşı hakkında bir komplo ortaya çıkarır.

Harry Potter ve Sırlar Odası: Harry, ikinci yılını Hogwarts’ta geçirirken, okuldaki gizemli saldırılarla karşı karşıya kalır. Sırlar Odası’nın efsanesi ve “heir of Slytherin” gibi ipuçları, Harry’nin ve arkadaşlarının gizemi çözmeye çalışmasına yol açar.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı: Harry’nin üçüncü yılında, Azkaban hapishanesinden kaçan tehlikeli bir mahkum olan Sirius Black’in peşindeki bir av başlar. Fakat her şey göründüğü gibi değildir ve beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan sırlar, herkesin hayatını etkiler.

Harry Potter ve Ateş Kadehi: Harry, Hogwarts’ta düzenlenen üç büyücülük turnuvasında şaşırtıcı bir şekilde seçilir. Ancak turnuva birçok tehlike ve yasadışı olayla doludur ve Harry’nin ve arkadaşlarının hayatı tehlikeye girer.

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı: Harry, Voldemort’un yeniden yükselişinden habersiz, beşinci yılını Hogwarts’ta geçirirken, gizli bir örgüt olan Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nı keşfeder ve mücadelelerine katılır.

Harry Potter ve Melez Prens: Harry, Voldemort’a karşı olan savaşı daha da artırırken, kendisi ve Dumbledore, Voldemort’un güçlü bir silahı olan Melez Prens’in kim olduğunu araştırmaya başlarlar.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Harry ve arkadaşları Voldemort’a karşı savaşın son aşamasına gelirler. Ölüm Yadigarları’nın gücüne sahip olan Voldemort ile son mücadele başlar ve Harry, sonunda büyük bir sırrı çözer.

Harry Potter Seti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir