Hızlı Kargo
Availability: Hızlı Kargo

Simyacı

Yazar: Paulo Coelho
Yayınevi:
(5.00) - Yorum Yap

Orijinal fiyat: 150.00₺.Şu andaki fiyat: 105.00₺.

Sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

Sadece 1 adet kaldı

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar19.50 × 12.50 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

188

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

Özdemir İnce

ISBN9789750726439

Açıklama

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho’nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye’de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap.Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlana’nın ünlü Mesnevi’sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir “klasik” yapıt haline geldi.Simyacı, İspanya’dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago’nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir “nasihatname”; “Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın? Gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.Simyacı’yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

Simyacı için 1 değerlendirme

  1. Nihal

    Mevlana’nın Mesnevi’sinden alınan bir hikayenin, romanlaştırılmış versiyonu olan Simyacı “aradığın her şey içinde” cümlesinin bilgeliğini sunduğu için beni çok etkilemiş bir kitap.

    Karşılaştığımız her zorluğun bir öğretisi olduğunu fark etmek, hayatımıza değen her şeyin ve herkesin bizim kaderimizin bir parçası olduğunu kabullenmek, söylemesi kolay fakat içselleştirmesi zor açılımlar. Bu uyanışa katkı sağlayan “yolları ve yolcuları” içeren kitaplara, kalbimi sonuna kadar açıyorum. Lütfen Simyacı romanını okuyun.

    İspanya’dan Mısır Piramitlerine doğru uzanan bir yolculuk gibi görünen bu roman, aslında Santiago’nun kendisinin dışında gibi görünen ama kendisinin içine doğru akan bir süreci anlatmakta.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir