Hızlı Kargo
Availability: Hızlı Kargo

Genç Werther’in Acıları

Kızıl Panda Klasikler Dizisi - 36

Yayınevi:
(5.00) - Yorum Yap

Orijinal fiyat: 35.00₺.Şu andaki fiyat: 21.00₺.

Sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

Stokta

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar12.5 × 19.5 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

128

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

Ali Kami Akyüz

ISBN9786257238090

Açıklama

“Neler çektiğimi o da anlıyor. Bugün bana bir baktı ki gözlerinin sıcak ve okşayan nuru, benliğimin bütün derinliklerine yayıldı. Baş başa kalmıştık. Ben hiçbir şey söylemiyordum. O da sürekli bana bakıyordu. Yüzünde beni çıldırtan o efsunlu güzellik değil, başka bir şey vardı. Alnında parlayan o şey, zekâ şimşeği değil, başka bir şeydi. Daha ince, daha işleyici bir bakışla beni bitiriyordu. Bir bakış ki onda candan bir acıma, derin bir duygu, tatlı bir ürperme vardı. Niçin o anda ayaklarına kapanmadım, niçin cesaret edip boynuna atılarak o bakışa binbir öpme ile cevap vermedim? Sonra kalkıp piyano çalmaya başladı. Hem çaldı hem söyledi. Güzel dudakları bana hiçbir zaman bu kadar güzel, taze görünmemişti. Güya parmaklarının altında aşka düşerek inleyen piyanonun dokunaklı ahengini içine çekmek için bu kiraz dudaklar yarı açık duruyorlardı. O ahenge yine ancak bu güzel ağızdan çıkacak tatlı bir ses eş olabilir. Ah, ne olur duyduklarımı sana aynen anlatabilsem!”

Johann Wolfgang Goethe’nin 1774 yılında henüz yirmi beş yaşındayken kendi hayatından esinlenerek ve iki haftada yazdığı bu eser, yazıldığı dönemde oldukça şöhret bulmuştur. Werther’in, Charlotte’a olan imkânsız aşkını, arkadaşı Wilhelm’e mektuplarla anlattığı bu eser yazıldığı günden günümüze kadar hâlâ etkisini sürdürmektedir.

Kızıl Panda Klasikler Dizisi – 36

Genç Werther’in Acıları için 1 değerlendirme

  1. Kitap Yorumu

    “Genç Werther’in Acıları” Johann Wolfgang von Goethe tarafından 1774 yılında yayınlanan epistoler bir roman olarak kabul edilir. Roman, Goethe’nin en ünlü eserlerinden biri olarak kabul edilir ve Alman edebiyatının en önemli eserleri arasında yer alır.

    Roman, genç Werther’in kendi yaşamından izler taşıyan ve intihar eden bir karakter olan Werther’in hikayesini anlatır. Werther, Charlotte adında bir kadına aşık olur ancak Charlotte, kendisini seven başka bir adamla nişanlıdır. Werther, aşkının karşılıksız kalması, duygusal acıları ve toplumsal baskılar nedeniyle derin bir çıkmaza girer ve sonunda intihar eder.

    Roman, edebi tarzı ve konusu nedeniyle döneminde çok etkili olmuş ve birçok genç okuyucunun ruhsal durumunu etkilemiştir.

    “Genç Werther’in Acıları”, Romantizm akımının önemli eserleri arasında kabul edilir. Ayrıca, edebi tarzı, epistoler formu ve duygu yoğunluğu nedeniyle de Alman edebiyatının en önemli eserleri arasında yer alır.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir