Availability: 1-4 İş Gününde Kargo

Peter Pan

Kızıl Panda Klasikler Dizisi - 101

Yayınevi:
(5.00) - Yorum Yap

Orijinal fiyat: 45.00₺.Şu andaki fiyat: 27.00₺.

Tahmini Kargoya Teslim: 1-4 gün içinde
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

Stokta yok

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar12.5 × 19.5 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

224

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

Deniz Avşar

ISBN9786257238694

Açıklama

Neredeyse tüm dillere çevrilen ve çocuk edebiyatının en bilindik eserlerinden olan Peter Pan, aynı zamanda oyun yazarı olan J. M. Barrie tarafından ilk defa “Peter Pan ya da Büyümeyen Çocuk” adıyla sahnelenmiştir. Uzun yıllar sahnelenen bu oyun, 1911 yılında “Peter ve Wendy” ismiyle romanlaştırılmıştır. Yazar, kitabın yayın haklarını bir çocuk hastanesine devretmiş ve çocuklara olan sevgisiyle desteğini uzun yıllar göstermeye devam etmiştir.

Bütün çocukların rüyalarından tanıdığı Peter, merhametli arkadaşı Wendy, Düşler Ülkesi, görgü kurallarına meraklı korsanlar, kıskanç periler, özgürlüğüne düşkün Kızılderililer, denizkızları, çocuklara kıyamayan Düş Kuşları… Bütün büyümek istemeyen çocukların okumasını bekliyorlar.

Kızıl Panda Klasikler Dizisi – 101

Peter Pan için 1 değerlendirme

  1. Kitap Yorumu

    “Peter Pan”, J.M. Barrie tarafından yazılan, çocukluğun önemini vurgulayan bir masal kitabıdır. Kitap, Wendy, John ve Michael adlı üç kardeşin, hayalperest bir çocuk olan Peter Pan ile tanışmalarını ve onun önderliğinde Neverland adlı fantastik bir dünyada yaşadıkları maceraları anlatır.

    Peter Pan, Neverland’da yaşayan kayıp çocukların lideridir. Onun önderliğinde, Wendy ve kardeşleri, bir grup korsan, peri ve diğer fantastik varlıklarla karşılaşırlar. Bu macerada, Kaptan Hook adlı kötü bir karakterle mücadele etmek zorunda kalırlar. Peter Pan ve arkadaşları, Kaptan Hook’u yenmek için bir araya gelirler ve dostluk, sadakat ve cesaretin önemini öğrenirler.

    “Peter Pan”, aynı zamanda çocukların büyüme sürecinde karşılaştıkları duygusal ve sosyal sorunları da ele alır. Kitapta, çocukların hayal gücü, oyun oynamak, özgürlük, sorumluluk alma ve bağımsızlık kazanma gibi temaları işlenir. “Peter Pan” kitabı, dünya genelinde çok popüler olmuş ve birçok kez sinema ve tiyatroya uyarlanmıştır.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir