Availability: Hızlı Kargo

Bülbülü Öldürmek

Yazar: Harper Lee
(5.00) - Yorum Yap

134.80

Tahmini Kargoya Teslim: 1-4 gün içinde
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

300 TL ve üzerine 25 TL indirim kupon kodu: YAZ25

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar 21.50 × 13.50 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

360

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

Ülker İnce

ISBN 9786051736938

Açıklama

1961 Pulitzer Edebiyat Ödülü“İstediğin kadar saksağan vur vurabilirsen, ama unutma, bülbülü öldürmek günahtır.”Tüm zamanların en sevilen hikâyelerinden biri olan, kırktan fazla dile çevrilen, Oscar ödüllü bir sinema filmi için temel oluşturan ve yirminci yüzyılın en iyi romanlardan biri seçilen Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek, Amerika’nın acımasız bir önyargı ile zehirlenmiş güneyinde geçen, sürükleyici, yürek burkan ve dikkat çekici bir büyüme hikâyesi. Büyüleyici güzellikler ve vahşi eşitsizlikler dünyasında haksız yere korkunç bir suçla suçlanan bir “zenci”yi savunmak için her şeyi riske atan bir adamın hikâyesi çocuk kahramanın gözünden anlatılıyor.Şefkat dolu, dramatik ve düşündürücü Bülbülü Öldürmek okurları insan doğasının köklerine; masumiyet ve deneyime, nezaket ve zulme, sevgi ve nefrete, mizah ve pathosa götürüyor. Harper Lee’nin her zaman basit bir aşk hikâyesi olarak gördüğü romanı bugün Amerikan edebiyatının bir şaheseri olarak kabul ediliyor.“Lee estetiğin arkasına sığınmayı reddediyor. Kalemi öyle güzel, güçlü, ölçülü ki zor konuları doğrudan ele almak zorunda olmamasına rağmen Bülbülü Öldürmek’te tam olarak bunu yapmış.”  –Chimamanda Ngozi Adichie“Yaşama sevinciyle dolu, dokunaklı ve nadiren rastlayacağınız türden bir roman.”  –Truman Capote

Bülbülü Öldürmek için 1 değerlendirme

  1. Kitap Yorumu

    Bülbülü Öldürmek, Harper Lee tarafından yazılmış bir roman ve Pulitzer Ödülü kazanmıştır. Roman, Amerika Güneyi’nde 1930’larda, ırkçılık ve adalet sistemindeki haksızlıklara odaklanan bir hikayedir.

    Roman, Alabama’daki hayali bir kasabada yaşayan Scout Finch adındaki genç bir kızın gözünden anlatılmaktadır. Scout ve ağabeyi Jem, babaları Atticus Finch’in, siyah bir adamı tecavüz suçlamasıyla yargılandığı bir davanın merkezinde yer alır. Atticus, savunmasında, suçlamaların yanıltıcı ve adaletsiz olduğunu göstermeye çalışır ve siyah bir adamın haksız yere suçlandığını savunur. Bu durum, kasaba halkı arasında rahatsızlık yaratır ve ailelerine karşı birçok olumsuz tutum geliştirilmesine neden olur.

    “Bülbülü Öldürmek”, ırk ayrımcılığına ve haksız yargılamalara karşı bir eleştiri niteliği taşır. Roman, özellikle Güney’deki toplumsal yapıdaki ırk ayrımcılığına ve bunun sonucunda insanların hayatlarının nasıl etkilendiğine dair birçok sorunu ele alır. Ayrıca, roman, aile ve toplum gibi temel konuları da ele almaktadır.

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir