Ebeveynler İçin En İyi 30 Kitap - Kitabı Satın Al

Ebeveynler İçin En İyi 30 Kitap

Anne ve baba adayları için çocuk eğitimi konusunda okunması gereken en iyi 30 ebeveyn kitabını siz değerli okuyucularımız için bir araya getirdik. Yeni bir ebeveyn adayı iseniz merak ettiğiniz pek çok konuyu, listelediğimiz en çok satan ebeveyn kitapları sayesinde öğrenebilirsiniz. Bebeklikten, ergenliğe kadar geçen süreçte ebeveynler olarak bilmeniz gereken konularda, en çok okunan ebeveyn kitapları size yardımcı olacaktır.

Listelemiş olduğumuz 30 ebeveyn kitabı sayesinde bebeğinizin gelişim sürecinde fikir sahibi olabilirsiniz. Bebeğinizin gelişim süreci hakkında bilgi edinmek, yaşadığı psikolojiyi ve mantığı çözmek istiyorsanız okunması gereken 30 ebeveyn kitabı en iyi kılavuzunuz olacaktır. Çocuklarınızı doğru şekilde anlamak ve yönlendirmek, sağlıklı iletişim kurmak, ona iyi bir hayat sunmak için önerdiğimiz 30 ebeveyn kitabı, bu süreci en iyi şekilde yaşamanızı sağlayacaktır.

Geliştiren Anne-Baba

Ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu, yazım hayatının yanı sıra kaleme almış olduğu kırktan fazla makalesi ile adını duyurmuştur. Pek çok topluluğa bilimsel psikoloji alanında gelişim seminerler sunan Cüceloğlu, aynı zamanda iletişim psikolojisi alanında uzmandır. Çok sayıda yayınlamış olduğu kişisel gelişim alanındaki kitapları ile çok satanlar arasında yerini koruyan Cüceloğlu, Geliştiren Anne Baba eseri ile ebeveynlerin rehberi olmuştur. Geliştiren Anne Baba eserinde yazar Cüceloğlu, eserinde özellikle bir anne babanın geçmişinde bıraktığı çocukluğunu yeniden çocukları ile birlikte yaşamalarını tavsiye etmiştir. Ebeveynler için en iyi 30 kitap arasında yer alan Geliştiren Anne Baba eseri, size en iyi rehberlik edecek kişisel gelişim kitaplarından bir tanesidir.

Bağırmayan Anne Baba Olmak

Amerikalı ünlü yazar Hal Edward Runkel, insan ilişkileri ve ebeveynlik hakkındaki vermiş olduğu seminerler ve organizasyonları ile adını duyurmuştur. Kaleme almış olduğu eseri Bağırmayan Anne Baba Olmak ile okura asıl anlatmak istediğini konu, bir çocuğun sakin, karşılıklı saygı ve sevgi olduğu bir aile ortamında büyümesi gerektiğidir. Bağırmayan Anne Baba Olmak eserinde Runkel, şiddet olmadan ve aile ortamında seslerin yükselmeden de çocuğa güzel bir yaşamın verilebileceğini anlatmıştır.

Bütün-Beyinli Çocuk

Lisans öğrenimini psikiyatri alanında tamamlayan ve edebiyat dünyasında kaleme aldığı eserleri ile adını başarılı bir şekilde duyuran Daniel J. Siegel, Amerikan Psikiyatri Derneği’nin üyelerinden birisidir. Edebiyat dünyasında yayınlamış olduğu Bütün Beyinli Çocuk eseri ile okurlarından büyük ilgi gören Siegel, eserinde çocuklarda öfke nöbetinin nasıl kontrol altına alınması gerektiğini ve bebeklik sürecinden ergenlik sürecine kadar olan süreçte anne ve babaya yardımcı olabilecek önemli bilgiler vermiştir. Bütün Beyinli Çocuk eseri ile çok satanlar arasında yer alan Siegel’in bu eseri ebeveynler tarafından en çok okunan eserler arasında yer almaktadır.

Beni Ödülle Cezalandırma

Yazar Özgür Bolat, yazım hayatının yanı sıra kendi kurmuş olduğu Gelişen Aile Akademisi’nde yer alan Anne Baba Okulu adı altında başarılı ve eğitimli çocuk yetiştirme konusunda eğitimler vermektedir. Ayrıca kaleme almış olduğu Beni Ödülle Cezalandırma eseri ile çok satanlar listesinde daima yerini koruyan Bolat, eserinde çocuklara verilen ödüllerin gerçekte ne anlama geldiği konusunu açıklamış ve aslında izlenmesi gereken yol hakkında tavsiyelerde bulunmuştur. Ebeveynlere rehberlik edecek olan Beni Ödülle Cezalandırma eseri, ebeveynler için en iyi 30 kitap arasında yer almaktadır.

Bebekler Ne İster

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Elif Pınar Çakır, Bebekler Ne İster eseri ile yeni anne baba adaylarına rehberlik edebilecek ses getiren eserini yayınlamıştır. Bebek ve çocuk sağlığı konusunda ön bilgilerde bulunan ve ebeveynlerine yardımcı olabilecek tavsiyelerde bulunan Elif Pınar Çakır, eseri Bebekler Ne İster ile ebeveynlerin en çok okuduğu yazarlardan birisi olmuştur. Güncel bilgiler ile kaleme aldığı bu eserinde Çakır, anne ve baba adaylarına önlerinde çıkabilecek sorunlara karşı rehber olmuştur.

Çocuklarda Sınırlar

Amerikalı ünlü yazar Henry Cloud, kaleme almış olduğu her eseri ile kitap okuyucularının sevilen ve en çok okunan yazarlardan birisi olmuştur. Ebeveynlere rehberlik edecek eseri Çocuklarda Sınırlar ile çok satanlar arasında her zaman yerini koruyan Cloud, eserinde özellikle bir çocuğa aynı anda hem sınır koyu ve aynı zamanda anne baba sevgisinin kaybedilmemesi hakkında önemli bilgiler vermiştir. Özellikle tehdit etmek ve yalan söylemekten kaçınan ebeveynler için iyi bir rehber olan Çocuklar Sınırlar, ebeveynler için en iyi 30 kitap arasında yer almaktadır.

Yetişin Çocuklar

Türk edebiyatında ses getiren Yetişin Çocuklar eseri ile adını duyuran Selçuk Şirin, davranış bilim alanında uzmanlığını almıştır. Çeşitli gazetelerde köşe yazıları ile tanınan Selçuk Şirin, Yetişin Çocuklar eseri ile ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulunmuştur. Yetişin Çocuklar eserinde bebeklik sürecinden ergenlik sürecine kadar olan ortaya çıkabilecek her türlü sorun hakkında ebeveynlerin sorularını cevaplayan Şirin, özellikle kitabında içine sinmeyen hiçbir şeyi kaleme almadığını ifade etmiştir. Çok satanlar listesinde her daim yerini koruyan Yetişin Çocuklar eseri, ebeveynler için en iyi 30 kitap arasında yer almaktadır.

Bağırmayan Anneler

İstanbul’da dünyaya gelen yazar Hatice Kübra Tongar, çocuk gelişimi ve eğitimi alanında dersler almıştır. Daha sonra aile terapisi bölümünde eğitimini sürdüren Tongar, deneyimsel oyun terapisi ve kısa süreli çözüm odaklı terapiler alanında pek çok eğitim almıştır. Bağırmayan Anneler eseri ile kısa sürede pek çok okurun dikkatini çeken ve çok satanlar listesinde yer alan Tongar, eserinde geçmişteki ebeveynler ile şimdiki ebeveynler hakkında önemli bilgiler kaleme almıştır. Şiddet ve hakaretin geçmişte bir çocuk üzerinde bıraktığı etkiyi okura Bağırmayan Anneler eserinde yansıtan Tongar, ebeveynlere gerçekler ile rehberlik edecek bu eseri kaleme almıştır.

Doktor Ağrım Var

İstanbul Tıp Fakültesi mezunu Adnan Bağrıaçık, tıp hayatının yanı sıra edebiyat dünyasında kaleme almış olduğu eserleri ile adını duyuran ünlü tıp hekimlerinden birisidir. Doktor Ağrım Var eseri ile kitapseverlerin karşısına çıkan Adnan Bağrıaçık, ebeveynlere rehberlik olacak bu eseri ile çok satanlar listesinde yer almayı başarmıştır. Doktor Ağrım Var eserinde Bağrıaçık, ele almış olduğu 28 farklı ağrıya evde çözüm bulunabilecek yöntemler konusunda ebeveynlere rehber olmuştur. Doktor Ağrım Var eserinde tam olarak 28 tıp yöntemini kaleme alan Bağrıaçık, ayrıca spor ve egzersizlerinde şifa olabileceği konusunda tavsiyelerde bulunmuştur.

Hayatın Senin Elinde

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Osman Müftüoğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in doktoru olarak bir süre hizmet vermiştir. Daha sonra Ankara Numune Hastanesi başhekimi olarak görev yapan Müftüoğlu, tıp hayatının yanı sıra edebiyat dünyasında da adını duyurmuştur. Hayatın Senin Elinde eseri ile listelerde ön sıralarda yer alan Müftüoğlu’nun bu eseri, ebeveynler için en iyi 30 kitap arasında yer almaktadır. Hayatın Senin Elinde eserinde Müftüoğlu, yaşamımız boyunca karşımıza çıkabilecek sağlık problemlerini ve bunlar ile nasıl başa çıkmamız gerektiğini kalemine almıştır.

Mutlu Evlilik

Ünlü yazar Elmas Esenyel, kalemine almış olduğu eseri Mutlu Evlilik ile ebeveynlere yardımcı olabilecek önemli pek çok püf noktalardan bahsetmiştir. Mutluluğa giden yolda aile ortamını huzurlu bir yuvaya dönüştürmek için atılabilecek karşılıklı adımlardan bahseden Esenyel, eseri Mutlu Evlilik ile okurlarının beğenilerini kazanmıştır. Ebeveynler için en iyi 30 kitap arasında yer alan Mutlu evlilik, mutlaka okunması gereken eserler arasında yer almaktadır.

Olgunlaşmamış Ebeveynlerin Yetişkin Çocukları

Ünlü psikolog ve yazar Lindsay Gibson, kaleme almış olduğu Olgunlaşmamış Ebeveynlerin Yetişkin Çocukları eseri ile adını edebiyat dünyasında duyurmuştur. Ebeveynler için en iyi 30 kitap arasında yer alan Olgunlaşmamış Ebeveynlerin Yetişkin Çocukları eserinde Gibson, duygusal anlamda henüz olgunluğa erişememiş ebeveynlerin sorunlarını ortaya çıkarmıştır. Daha iyi hayat kurmak için size iyi bir rehber olacak Olgunlaşmamış Ebeveynlerin Yetişkin Çocukları eseri sayesinde yazar Gibson, çok satanlar arasında yer almıştır.

Yaramaz Çocukları İlaçlamayın

Elazığ doğumlu Mutluhan İzmir, lisans öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Akademik hayatına devam eden İzmir, aynı zamanda edebiyat dünyasında kaleme aldığı eserleri ile adını başarılı bir şekilde duyurmuştur. Özellikle psikoloji alanındaki eserleri ile ön plana çıkan İzmir, Yaramaz Çocukları İlaçlamayın eseri ile ebeveynlere iyi bir rehber olmuştur. Yaramaz Çocukları İlaçlamayın eserinde yazar İzmir, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu hastalığının teşhisi ve tedavisi hakkında önemli bilgileri kaleme almıştır. Bu konuda ebeveynlere rehberlik eden Yaramaz Çocukları İlaçlamayın eseri, ebeveynlerin mutlaka okuması gereken eserler arasında yer almaktadır.

Hamilelik ve Doğum

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olan Doktor Banu Çiftçi, hamilelik ve doğum süreci arasındaki süreçte yardımcı olabilecek yazıları ve eserleri ile adını duyurmuştur. Edebiyat dünyasında kaleme almış olduğu Hamilelik ve Doğum eseri ile anne adaylarına iyi bir rehber olan Çiftçi, anne adaylarının bütün sorularını bu eserde cevaplamıştır. Her konu ve soru ile size iyi bir rehber olacak Hamilelik ve Doğum eseri, ebeveynler için en iyi 30 kitap arasında yer almaktadır.

Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz

Nörobilimci Sandra Aamodt, tıp alanındaki çalışmalarının yanı sıra edebiyat dünyasında kaleme almış olduğu Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz adlı eseri ile tanınmaktadır. Çok satanlar listesinde yer alan Sandra Aamodt, Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz eserinde yeni anne ve baba adaylarına geniş alanda rehberlik edecek önemli bilgileri kaleme almıştır. Uyku problemleri, dil öğrenimini ve otizm gibi önemli konular hakkında pek çok alanda bilgileri kaleme alan Sandra Aamodt, eserinde ebeveynlerin hamilelik sürecinden başlayıp çocukların üniversite sürecine kadar olan her konuda sorunları ele almıştır.

Çocuklarda Dikkat Geliştirme

Psikoloji alanında danışmanlık hizmeti veren, Yazar Erdinç Güllü’nün kaleme aldığı Çocuklarda Dikkat Geliştirme Kitabı, çocuklarınızın dikkatini ve hafızasını geliştirebilmeniz için, kolaylıkla uygulayabileceğiniz tavsiyeler içermektedir. Eşsiz içeriği sahip eser sayesinde, çocuğunuzun ilk okuldan başlayarak üniversiteye kadar devam eden eğitim hayatın da başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklarda Dikkat Geliştirme Kitabı ile çocuklarınızın sınavlarda etkin olmasını sağlarken, eser içinde yer alan dikkat ve hafıza geliştirici egzersizler ile çocuğunuzla keyifli zaman geçirebilirsiniz. Hayat yayınları tarafından yayımlanmış eser, dikkat artıran özelliği ile ebeveynler tarafından sıklıkla talep edilen eserler arasında yer almaktadır.

0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural

Uzman Pedegog Doktor Adem Güneş, 0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural isimli eseri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ülkemizde en fazla okunan pedagoji kitapları yazarı Pedegog Doktor Adem Güneş, çocukların kritik dönemini ele aldığı için ebeveynlerin takdirini toplamıştır. Çocukların kişiliğinin temek hatlarının oluşacağı 0 ile 6 yaş arası uygulanacak 100 temel kuralı içeren eser, çocukların kritik döneminde yararlanabilecek en iyi kaynak kitabıdır. Çocuklarınızı 6 yaşına kadar bana verin, 60 yaşına kadar sizin olsun, atasözünün doğrulayan eser, ebeveynlerin başucu kitabı olarak sıklıkla talep görmektedir.

İdeal Anne Babalar Ne Yapar?

Psikolog ve terapist Erica Reischer, en iyi ebeveynlik uygulamaları hakkında kaleme almış olduğu eserleri ile dünya çapında büyük bir ses getirmiştir. İdeal Anne Babalar Ne Yapar eserinde yazar Reischer, çocukları sorumlu, mutlu ve nazik yetiştirme konusunda uygulaması kolay stratejilerden bahsetmiştir. Ebeveynler içi en iyi 30 kitap arasında yer alan İdeal Anne Babalar Ne Yapar eseri, çok satanlar arasında yer almaktadır.

Korkma! İyi Bir Annesin

Ankara’da dünyaya gelen Saniye Bencik Kangal, Türkiye’nin en önde gelen çocuk gelişimcilerinden birisidir. Sağlık Bilimler Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünde doçent olarak görev yapan Kangal, tıp hayatının yanı sıra kaleme almış olduğu Korkma İyi Bir Annesin adlı eseri ile adını duyurmuştur. Korkma İyi Bir Annesin eserinde yazar Kangal, her türlü annelik konusundaki hataları ve doğruları kalemine almıştır. Yazar Kangal, annelik konusunda ebeveynlerin bütün endişelerini Korkma İyi Bir Annesin eseri ile ortadan kaldırıyor. Ebeveynleri için en iyi 30 kitap arasında yer alan Korkma İyi Bir Annesin eseri, ebeveynlerin okuması gereken eserler arasında yer almaktadır.

Başarıya Götüren Aile

11 Çocuklu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Doğan Cüceloğlu, Türk psikolog ve iletişim psikolojisi uzmanıdır. 40’tan fazla bilimsel makaleleri ile adını duyuran Cüceloğlu, kaleme aldığı çok sayıda kişisel gelişim eserlerini Türk edebiyatına kazandırmıştır. Başarıya Götüren Aile ile çok satanlar listesinde daima yerini koruyan Cüceloğlu, eserinde geleneksel çok çalış kızım ya da oğlum sözleri yerine daha bilimsel konularda temel kavramlara yer vermiştir. Başarıya Götüren Aile eseri özellikle sınav sürecindeki çocuklara destek vermek isteyen anne ve babalara iyi bir rehber olacaktır.

Oyun Oynama Sanatı

Amerikalı ve aynı zamanda İsviçreli ünlü psikolog yazar Aletha Solter, kaleme aldığı eseri Oyun Oynama Sanatı ile dünya çapında tanınan yazarlardan birisi olmuştur. Pek çok dile çevrilip dünya genelinde 150 binden fazla satan Oyun Oynama Sanatı eserinde yazar Solter, çocukların davranış sorunlarını, derslerini ve ödevlerini öğretici oyunlar ile başa çıkma konusunda önemli bilgiler kaleme almıştır. Ebeveynlerine iyi bir rehber olan Oyun Oynama Sanatı eseri, çocukların anne ve babaları ile uyumlu bir ilişki kurması konusunda en iyi rehber olacak eserlerden bir tanesidir.

Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk

Amerikalı psikiyatrist ve aynı zamanda ünlü yazar Bruce D. Perry, kaleme almış olduğu Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk eseri ile dünya çapında adını duyurmuştur. Ebeveynleri için en iyi 30 kitap arasında yer alan Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk eserinde yazar Perry, gerçek hayatta travma geçirmiş çocukların yardım ile tekrar onlara hayata döndürülüşünü kaleme almıştır. Bir çocuk psikiyatristinin not defterinden esinlenerek kaleme aldığı Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk eseri sayesinde ruhsal ve duygusal açıdan sağlıklı bireylere dönüşme konusunda ebeveynlere iyi bir rehber olmuştur.

Dünyanın En Mutlu Çocukları

Ünlü yazar Rina Mae Acosta, kaleme almış olduğu Dünyanın En Mutlu Çocukları eseri ile dünya çapında büyük üne kavuşmuştur. Ebeveynlere iyi bir rehber olan Dünyanın En Mutlu Çocukları eserinde yazar Acosta, Hollandalı çocuklardan örnek vererek dünyanın en mutlu çocuğu nasıl yetiştirilir sorusu ile anne ve babalara yardımcı olacak bilgiler vermiştir. Çocuklarınızın mutlu bireyler olması önemli bilgiler okuyacağınız Dünyanın En Mutlu Çocukları eseri, ebeveynlere rehber olma konusunda okunması gereken en iyi eserler arasında yer almaktadır.

Küçük Prens

Fransız pilot ve yazar Antoine de Saint-Exupery, adını özellikle Küçük Prens eseri ile duyurmuştur. Küçük Prens eseri ile üne kavuşan Antoine de Saint-Exupery, bu eserini İkinci Dünya Savaşı başladığı dönemde Fransa’nın yenilgisinin ardından Amerika’ya gittiği dönemde kalemde almıştır. En önemli eseri olan Küçük Prens, dünyanın en çok satan ve en çok okunan eserleri arasında yer almıştır. Küçük Prens eserinde yazar Antoine de Saint-Exupery, bir çocuğun dünyasından büyüklerin dünyasını kaleme almıştır. Sahra Çölü’nde arıza sonucu düşen bir pilotun, küçük prens ile karşılaşması ile başlayan hikaye yirmi yedi bölümden oluşmaktadır.

Gerçekten Beni Duyuyor musun?

Türk psikolog ve yazar Leyla Navaro, öğrenimini psikoloji alanında tamamlamıştır. Daha sonra kişisel gelişim ve bireysel potansiyel oluşumu alanında çeşitli çalışmalarda bulunan Navaro, adını Gerçekten Beni Duyuyor Musun eseri ile duyurmuştur. Ebeveynler için en iyi 30 kitap arasında yer alan Gerçekten Beni Duyur Musun eseri, çok satanlar arasında yer almaktadır.

Oyuncu Anne

Şermin Çarkacı tarafından yazılan Oyuncu Anne, ELMA Yayınevi tarafından yayımlanarak kitapseverlerin beğenisine sunulmuştur. Gelirleri Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na bağışlanacak olan eseri Kitapkolik ayrıcalıkları ile sipariş verebilirsiniz. Buza gizlenmiş penguenleri, bulgurdan oluşturulmuş çölleri ve mavi çarşaftan denizleri çocuğunuz ile paylaşmayı isterseniz Oyuncu Anne kitabı son derece idealdir. Bu eser sayesinde gerçek ve kaliteli zamanı çocuğunla birlikte yaşayabilir ve onunla oynayabilirsiniz. Üretken olmadığınızı ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, sizin için yüzlerce oyun fikrini içeren, Oyuncu Anne eserine sahip olmanız gerekmektedir. Kolay, çok eğlenceli ve verimli oyun seçeneklerini çocuğunuzla beraber keyifle oynayabilirsiniz. Yazar Şermin Çakracı’nın dediği gibi, Hadi sıva kollarını, birlikte mutlu çocuklar büyüteceğiz. Şayet sizler de Şermin Çarkacı gibi düşünüyor ve çocuğunuzla güzel ve keyifli zaman geçirmek istiyorsanız, Oyuncu Anne kitabı tam size göre.

Başlarım Şimdi Anneliğe

Listemizde beğeninize sunmuş olduğumuz Başlarım Şimdi Anneliğe eseri, bebeklerin ayaklanıp da heryeri birbirine katmasına kadar, geçen dönemde anneleri rahatlatacak önerileri barındırmaktadır. Sunulan öneriler doktor tavsiyesi yerine geçmez çünkü, doktorlar bu gibi söylemlerde bulunmazlar. Anne adaylarının doğumdan önce satın alması gereken Başlarım Şimdi Anneliğe eseri içerdiği güzel örnekler sayesinde okuyucuların beğenisini kazanmıştır. Anne adayı olacak dostlarınıza ve sevdiklerinize hediye alabileceğiniz, Başlarım Şimdi Anneliğe çocuk yapmanın ve bakmanın da keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır. Şermin Çarkacı tarafından yazılan Başlarım Şimdi Anneliğe eseri Elma Yayınevi tarafından okur severlerin beğenisine sunulmuştur.

Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili

Bütün ebeveynlerin elinin altında olması gereken mükemmel bir eser. Birbirinden değişik gereksinimleri olan çocuklarla, muhteşem ilişkiler kurmanızı sağlayan Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili kitabı aileler için başvurabilecekleri en iyi kılavuzdur. Çocukların sevgi dili değişiktir ve sizin sevgi diliniz çocuğunuzdan farklı olabilir. Bu gibi durumlarda, Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili eseri ile çocuğunuzun baskın sevgi dilini kolaylıkla keşfedebilirsiniz. Böylelikle çocukların duygularında ve davranışlarında yansımasını gözlemleyebileceğiniz sınırsız sevgi, saygı, minnet ve sorumluluk duygularını etkili bir biçimde aktarabilmek için neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Gary Chapman tarafından kaleme alınan eseri satın alarak tatmin edici ilişkiler gerçekleştirebilirsiniz.

Üstün Zekalı Çocuğa Yardım

Üstün zekaya sahip çocuklar konusunda popüler bir uzman olan psikolog Jeanne Siaud-Facchin’in kaleme aldığı Üstün Zekalı Çocuğa Yardım eseri ebeveynlere ve eğitmenlere nasıl davranmaları gerektiği konusunda önerilerde bulunmaktadır. Üstün Zekalı Çocuğa Yardım eseri, çok özel ve hassas çocukların algı Dünyasını ayrıntıları ile tanıtmaktadır. Doğuştan şanslı bireyler olarak algılanan Üstün zekalı çocukların, kendi yeteneklerinden nasıl faydalanabileceğini vurgulayan eser eğitmenler ve ebeveynler tarafından sıklıkla talep edilmektedir. İletişim yayınevi tarafından yayımlanan Üstün Zekalı Çocuğa Yardım eserini sipariş vererek erken gelişimi ile etrafındakileri büyüleyen çocuklara yardımcı olabilirsiniz.

Oyun Terapisi

Psikolog ve oyun terapisi öncüleri arasında yer alan Virginia M. Axline’nin kaleme aldığı Oyun Terapisi, özgürleştiren oyunları sayesinde sıklıkla talep edilmektedir. Çocukların korku, yalnızlık, başarısızlık ve başka problemlerini oynayarak sergileyebilmesi için sunulan eşsiz bir fırsat olan Oyun Terapisi kitabını ve özetini inceleyerek hemen satın alabilirsiniz. Alanının en iyisi olan Oyun Terapisi kitabı ebeveynler, öğretmenler ve çocuklarla ilgisi ve iletişi olan her birey için önemli ve faydalı bir eser olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Panama Yayıncılık tarafından yayımlanan Oyun Terapisindeki vaka öykülerinin tamamı gerçektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir