En Çok Okunan Dini Kitaplar Hangileridir? - Kitabı Satın Al

En Çok Okunan Dini Kitaplar Hangileridir?

İnsanların en hassas oldukları noktalardan biri de dindir. Din konusunda öğrenilmesi gereken çok önemli noktalar ve bu önemli noktalara değinen milyonlarca kaynak bulunmaktadır. Hal böyle olunca din kitapları ile ilgili yapılacak seçimler de önem kazanmaktadır.

Hayata ve yaşama farklı bakış açısı sağlayan en çok okunan dini kitaplar hakkında sizler için küçük bir araştırma yaptık ve en çok okunan dini kitapları listeledik. İşte o kitaplar ve kısaca açıklamaları;

Din Bu-1: Turan Dursun

Turan Dursun bu kitabında objektif olmamanın, okuyucuya tarafsız bir eser vermemenin en güzel örneğini göstermiştir. Din Bu kitabı yazarın 2000’e Doğru dergisinde yazdığı yazılarının kitaplaştırılmış halidir. Turan Dursun’un bu kitabı genel olarak insanlığın aydınlığa doğru yönelmesi için İslamiyet’i analiz eden bir eserdir.

Kendini Kınayan Nefis: Emre Dorman

Emre Droman, Kendini Kınayan Nefis adlı eseri ile Kur’an ile haşır neşir olup onun hem tüm insanlığa hem de bireye özel olarak seslendiğini duyurmaya çalışmıştır. Kitabın anlatım dili oldukça yalın, anlaşılır ve akıcı. Bir Akademisyen olan Emre Dorman okuyucular için her zaman sade ve akıcı bir üslup kullanmıştır. Kendini Kınayan Nefis kitabında ise sürükleyici bir roman hissiyatı uyandırmaktadır. Kitap içerisinde günlük yaşamdan kişilerin hal ve durumları anlatılmıştır.

Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler: Rasim Özdenören

Rasim Özdenören tarafından kaleme alınan Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler kitabı ilk olarak 1985 yılında basılmıştır. 4 bölümden oluşa bu kitap yazarın 70’li ve 80’li yıllarda kaleme aldığı denemelerden oluşmaktadır. Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler kitabı 9. Basımında gereksiz alanların çıkarılması ile daha da sade bir hale gelmiştir.

Allah’sız Müslümanlık: Ömer Lütfi Mete

Ömer Lütfi Mete tarafından kaleme alınan ve en popüler dini kitaplardan biri olan Allah’sız Müslümanlık kitabında genel olarak cihad, kadın, akıcılık gibi konular ele alınmıştır. Allah’sız Müslümanlık kitabı giriş bölümü ile birlikte 9 ayrı bölümden oluşmaktadır. Birçok yönden konuları ele alan kitap kesinlikle okunması gereken dini kitaplardan biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir