Franz Kafka'nın En Çok Okunan 15 Kitabı - Kitabı Satın Al

Franz Kafka’nın En Çok Okunan 15 Kitabı

Franz Kafka’nın mutlaka okumanız gereken en iyi ve en çok satan kitapları. 20. yüzyıl edebiyatının en önemli isimlerinden biri olarak tanınan Franz Kafka, edebiyat dünyasında yazmış olduğu eserleri ile pek çok önemli ödüle layık görülmüştür. Franz Kafka eserleri çok satanlar listesinde her zaman yer almayı başarmıştır. Franz Kafka eserleri ile meslektaşlarının yanı sıra eleştirmenleri, sanatçıları ve filozofları da etkisi altına almıştır.

Siz değerli okurlarımız için dünya çapında ses getiren edebiyat yazarlarından Franz Kafka’ nın en çok okunan 15 kitabını bir araya getirdik. Franz Kafka’nın en çok satan 15 kitabını inceleyin.

Dönüşüm

Franz Kafka’nın 1915 yılında yayınlamış olduğu Dönüşüm adlı eseri, en popüler eserleri arasında yer almaktadır. Kafka’nın yazmış olduğu Dönüşüm adlı öyküsünde, kitabın ana karakterlerinden biri olan Gregor Samsa’nın bir sabah kendisini dev bir böceğe bulması ile başlamıştır. Daha sonra ise öykü de hayatının böcek olmasından sonraki evrede yaşadığı değişiklikleri anlatarak devam etmektedir. Listelerde en iyiler arasında yer alan Dönüşüm adlı eseri, Kafka’nın okunması gereken kitapları arasında yer almaktadır.

Babaya Mektup

Franz Kafka’nın en önemli eserlerinden biri olan Babaya Mektup adlı eseri, babası Hermann’a hitaben yazılmış bir mektuptur. 1919 yılının Kasım ayında yazmış olduğu bu mektupta Kafka, babasının kendisini psikolojik yönden istismar ettiğini kaleme almıştır. Kafka’nın kaleme aldığı bu mektup ilk defa 1952 yılında yayınlanmıştır. Franz Kafka, mektubu bitirdikten sonra annesine verip babasına ulaştırmasını söylemiştir ancak annesi mektubu Kafka’ya tekrar vermiştir. Okurlar tarafından ilgi duyulan Babaya Mektup eseri, listelerde yerini korumaktadır.

Aforizmalar

Yazar Franz Kafka’nın manevi olarak özen gösterdiği fakat tam anlamı ile tamamlayamadığı ender rastlanan eserlerinden bir tanesidir. Aforizmalar eseri, okunması gereken kitap listelerinizde ilk sıralarda tutulması gereken bir eserdir. Çok satanlar listesinde en iyiler arasında yerini koruyan Aforizmalar, Kafka’nın önemli gördüğü eserlerinden birisidir.

Dava

Franz Kafka’nın yazmış olduğu Dava adlı eserin hikayesi, ana karakterlerden biri olan Josef’in sabah uyandığın anlayamadığı bir suç nedeni ile dava edilmiş bulmasıyla başlar. Kafka’nın şaşırtıcı yapıtlarından biri olan Dava, tamamlanmamış bölümleri ile birlikte ölümünden iki yıl sonra yakın arkadaşı Max Brod tarafından yayınlanmıştır. 1962 yılından filme uyarlanan Dava eseri, dünya genelinde pek çok dile çevrilip yayınlanmıştır.

Amerika

Yazar Franz Kafka’nın tamamlanmamış ilk romanı olan Amerika, ilk olarak 1927 yılında yayınlanmıştır. Eserde kaleme alınan konu, Amerika Birleşik Devletlerine göç eden insanların hayatları anlatılmıştır. Okurlar tarafından büyük beğeni toplayan Amerika eseri, çok satanlar listesinde yer almaktadır.

Bir Kavganın Anlatımı

Modern dünya edebiyatının özgün yazarlarından biri olan Franz Kafka, serbest çalışmış olduğu bu eseri ile kitapseverlerden büyük beğeni toplamıştır. Kafka’nın okunması gereken kitapları arasında yer alan Bir Kavganın Anlatımı, pek çok dile çevrilip dünya genelinde yayınlanmıştır.

Milena’ya Mektuplar

Eserlerini Almanca olarak yazan Franz Kafka, eserlerinin Çekçe olarak çevirisini yapan Milena Jesenska ile olan iş ve aşk ilişkilerini kaleme aldığı Milena’ya Mektuplar eseri ile dünya genelinde pek çok okurun beğenisini kazanmıştır. Kafka’nın yazmış olduğu diğer eserlerine kıyasla Milena’ya Mektuplar eseri, mahrem, saf ve acı dolu bir hikayenin anlatıldığı özel eserlerden bir tanesidir.

Şato

Franz Kafka, 1922 yılında yazmaya başladığı Şato adlı eserini tam olarak bitirememiştir. Son olarak eserde yer alan ana karakter K. olarak adlandırılan kişinin ölmesi ile sonlandırılmasını isteyen Kafka, Şato eserini 1926 yılında yayınlamıştır.

Ottla’ya ve Aileye Mektuplar

Franz Kafka’nın kız kardeşi olan Ottla’ya yazmış olduğu mektupların kaleme alındığı Ottla’ya ve Aileye Mektuplar eseri ile okurlar tarafından büyük beğeni toplamıştır. Kafka’nın en önemli eserleri arasında yer alan bu eser, çok satanlar listesinde yerini korumaktadır.

Ceza Kolonisinde ve Diğer Öyküler

Modern dünya edebiyatının en ünlü yazarlarından biri olan Franz Kafka, sağlığında yazmış olduğu kısa öykülerini bu kitapta toplamıştır. Bütün evrensel konuların yanı sıra mizah ve gizemli öyküleri kaleme alan Kafka, hayat üzerine kurmuş olduğu derin düşünceleri ile okurlarını derinden etkilemiştir.

Bir Kavganın Tasviri

Yazar Franz Kafka’nın yazmış olduğu diğer eserlerinde kaleme almadığı yazıları içeren Ceza Kolonisinde ve Diğer Öyküler eserinin devamı niteliğinde yayınlanan Bir Kavganın Tasviri, yazarın ölümünden geriye bıraktığı hikayesini anlatmaktadır. 20. Yüzyıl edebiyatını derinden etkileyen Kafka, eserlerinde kişinin kendi korkularını ve çıkmazlıklar içerisinde kaldığı psikolojik durumunu sade bir ifade ile kaleme almıştır.

Felice’ye Mektuplar

Franz Kafka’nın Felice Baeur’a hitaben kaleme almış olduğu eseri Felice’ye Mektuplar eseri, ikili arasında geçen mektuplaşmaları anlatmaktadır. 1967 yılında Almanca olarak yayınlanan Felice’ye Mektuplar eseri, daha sonra pek çok dile çevrilerek dünya genelinde yayınlanmıştır.

Bir Köpeğin Araştırmaları

Franz Kafka’nın başyapıtlarından biri olan Bir Köpeğin Araştırmaları, dünya genelinde büyük beğeni toplamıştır. Yazar Kafka, 1931 yılında yayınlanan Bir Köpeğin Araştırmaları eseri ile çok satanlar listesinde yer almıştır.

Bir Kardeş Cinayeti

Yabancılaşma, suç ve sorumluluk konularını derinlemesine kaleme alan Kafka’nın en etkileyici önemli öykülerinden bir yapıt olan Bir Kardeş Cinayeti, okurlarının derinden etkilemiştir. Farklı birçok dile çevrilen Bir Kardeş Cinayeti eseri, dünya genelinde yayınlanmış ve çok satanlar arasında yer almıştır.

Açlık Sanatçısı

Franz Kafka’nın 1922 yılında ilk defa edebiyat dergisinde yayınlamış olduğu Açlık Sanatçısı, üçüncü şahıs anlatımı ile kaleme alınmış bir eserdir. Dönem ve toplum arasında kalan ve bir türlü kendi benliğini bulamayan, kalabalık arasında kaybolup gidenlerin hikayelerini kaleme alan Kafka’nın bu eseri okumanız gereken önemli eserler arasında yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir