Masumlar Apartmanı Dizisinde Yer Alan Kitaplar - Kitabı Satın Al

Masumlar Apartmanı Dizisinde Yer Alan Kitaplar

Masumlar apartmanı dizisi hangi kitaptan uyarlandı? Masumlar apartmanın da yer alan kitaplar hangileridir? Masumlar apartmanı hangi yazarın kitabından diziye uyarlandı? Gülseren Budayıcıoğlu’nun büyük beğeni toplayan Madalyonun İçi adlı eserinden uyarlanan Masumlar Apartmanı dizisi, pek çok yazarın en önemli eserlerini sergilemiş ve izleyicilerini derinden etkilemiştir. Büyük beğeni toplayan Masumlar Apartmanı dizisinde Türk edebiyatının önemli isimlerinden Turgut Uyar’ın eserlerini yayınlaması ve şairin yazmış olduğu dizelerin, dizide okunması izleyiciler tarafından büyük beğeni toplamıştır.

TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Masumlar Apartmanı dizisi, yayınlanmış olduğu eserleri ile Türk edebiyatına verdikleri önemi göstermektedir. Masum Apartmanı dizisi yayınlanmış olduğu günden itibaren izleyicilerin ve kitapseverlerin dikkati Gülseren Budayıcıoğlu’nun yazmış olduğu Madalyonun İçi adlı eserine yönelmiştir. Masumlar Apartmanı dizi sayesinde, Türk edebiyatının önemli isimlerinden olan Gülseren Budayıcıoğlu, Turgut Uyar ve Haydar Ergülen’in yazmış olduğu eserler çok satanlar arasında yer almıştır.

Gülseren Budayıcıoğlu: Madalyonun İçi

Türk edebiyatının etkili yazarlarından birisi olan Gülseren Budayıcıoğlu, gerçek hayat hikayesinden etkilenerek yazmış olduğu Madalyonun İçi eseri ile Türk edebiyatı dünyasında büyük ses getirmiştir. Psikiyatri hastalarının gerçek hayat hikayelerinin yer aldığı Madalyonun İçi adlı eseri ile çok satanlar arasında yer alan Gülseren Budayıcıoğlu, kitapseverler tarafından büyük beğeni toplamıştır.

Turgut Uyar: Büyük Saat

Türk edebiyatı şairlerimizden Turgut Uyar’ın 1981 yılında Toplu Şiirler adıyla yayınladığı ve daha sonra 1984 yılında Büyük Saat adıyla yayınladığı eseri kitapseverler tarafından büyük beğeni toplamıştır. Yazar Turgut Uyar, Büyük Saat adlı eserinde yazmış olduğu bütün şiirlerini kaleme almıştır. Masumlar Apartmanı dizisinde yer verilen Büyük Saat eserinde ki dizeler ile izleyicileri derinden etkileyen Turgut Uyar, çok satanlar listesinde yer almıştır.

Turgut Uyar: Göğe Bakma Durağı

Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden birisi olan Turgut Uyar, Göğe Bakma Durağı adlı eseri ile okurların dikkatini üzerine çekmiştir. Masumlar Apartmanı dizisinde yeniden kitapseverlerin ilgi odağı olan Göğe Bakma Durağı eseri, bütün kitapçılarda çok satanlar arasında yer almıştır.

Haydar Ergülen: Nar

Türk şiirinin önemli isimlerinden biri olan Haydar Ergülen, yazmış olduğu Nar isimli eseri ile edebiyat dünyasında adından söz ettirmiştir. Masumlar Apartmanı dizisinde Nar isimli eserin dizelerinin okunması üzerine izleyicilerin ve okuyucuların dikkati yeniden Haydar Ergülen’in eserlerinin üzerine yoğunlaşmıştır. Söylence şiirinden dikkat çeken bölüm; ah çocuk ah kadın ah sevgili şiirininde yer aldığı kitaptır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir