George Orwell'in En İyi 10 Kitabı - Kitabı Satın Al

George Orwell’in En İyi 10 Kitabı

20. yüzyıl edebiyatının en önde gelen yazarlarından birisi olan George Orwell, her dönemde çok satanlar listesinde yerini korumayı başarmıştır. Eserlerinde genellikle netlik, zeka ve sosyal adaletsizliğe karşı farkındalık yaratan Orwell, totalitarizme karşı duruşu ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Kaleme almış olduğu eserleri ile 20.yüzyıl İngiliz edebiyatına damga vuran George Orwell’in en iyi 10 kitabını siz değerli okurlarımız için aşağıda listeledik. Sitemiz avantajlarınız ile kolaylıkla sahip olacağınız George Orwell’in en iyi 10 kitabı her dönemde çok satanlar arasında yerini korumaktadır.

Hayvan Çifliği

George Orwell’in mecazi bir dil ile kaleme almış olduğu Hayvan Çiftliği, fabl tarzında yazılmış siyasi hiciv romanıdır. Yayınlandıktan sonra listelerde ilk sıralarda yer alan Hayvan Çiftliği eseri ile Orwell, Retro Hugo Ödülüne layık görülmüştür. Orwell kaleme almış olduğu Hayvan Çiftliği eserinde Sovyetler Birliği kuruluşundan bu yana meydana gelen tüm olayları mecazi bir dil ve kara mizah yolu ile anlatmıştır. Daha sonra senaryolara konu olan Hayvan Çiftliği eseri, okuyucularının ardından izleyenlerinin de beğenilerini kazanmıştır.

1984

Yazar Orwell tarafından kaleme alınan 1984 eseri, alegorik bir politik romandır. 1984 eserinde hikaye ütopik bir dünyada geçer. Ütopik romanları arasında yer alan 1984 eseri, George Orwell’in en iyi 10 kitabı arasında yer almaktadır. Kitapta yer alan Big Brother kavramını günümüze kazandıran Orwell, düşünce polisi kavramını da günümüze kazandırmıştır. Her dönemde çok satanlar arasında yerini koruyan 1984 eseri, yazarın en önemli eserleri arasında yer almaktadır.

  • -40%

    1984

    (5.00)
    Orijinal fiyat: 65.00₺.Şu andaki fiyat: 39.00₺. Stok Yok

Paris ve Londra’da Beş Parasız

Adını 1984 eseri ile duyuran George Orwell, Paris ve Londra’da Beş Parasız adlı eserinde, parasız bir şekilde hayatta kalma mücadelesini okurları için kaleme almıştır. Lüks restoranlarda ve otellerde bulaşıkçı olarak çalışan Orwell, tahtakurusu dolu bir odada uyumanın zorluklarını eserinde kaleme almıştır. George Orwell’in en iyi 10 kitabı arasında yer alan Paris ve Londra’da Beş Parasız eseri sayesinde çok satanlar listesinde her dönemde yerini korumuştur.

Boğulmamak İçin

Mutlaka okunması gereken George Orwell yapıtı olan Boğulmamak İçin eseri, ironik bir mizah anlayışı ile kaleme alınmıştır. Komik anlatımının yanı sıra hayranlık ile okuyacağınız Boğulmamak İçin eseri, George Orwell’in en iyi 10 kitabı arasında yer almaktadır. Çok satanlar listesinde her dönemde yerini koruyan Boğulmamak İçin eseri, kırkı beş yaşında George Bowling’in hayat hikayesini anlatmaktadır.

Wigan İskelesi Yolu

George Orwell’in en iyi 10 kitabı arasında yer alan Wigan İskelesi Yolu her dönemde çok satanlar arasında yerini korumuştur. İlk kez 1937 yılında yayınlanan Wigan İskelesi Yolu eserin Orwell, İngiltere’nin kuzeyinde yaşanan sosyal ve tarihsel olayları tüm gerçekliği ile kaleme almıştır. Dönemin en dikkat çeken eserleri arasında yer alan Wigan İskelesi Yolu, orta sınıf inşaların yaşamı ile ilgili deneyimlerini anlatan önemli bir eserdir.

Balinanın Karnında

George Orwell’in kaleme aldığı Balinanın Karnında eseri, üç bölümden oluşan bir denemedir. Yayınlandığı dönemde pek çok okurun dikkatini çeken Balinanın Karnında eseri, her dönemde çok satanlar listesinde yer almıştır. Georhe Orwell’in en iyi 10 kitabı arasında yer alan Balinanın Karnında eserinde, karşımıza Orwell’in sanat ve propagandaya ait fikirleri çıkmaktadır.

Selam Olsun Katalonya’ya

George Orwell’in en iyi 10 kitabı arasında yer alan Selam Olsun Katalonya’ya adlı eserinde Orwell, İspanya İçsavaşına dair deneyimlerini kalemine almıştır. Dönemin dikkat çeken eserleri arasına giren Selam Olsun Katalonya’ya eseri, her dönemde çok satanlar listesinde yer almıştır.

Burma Günleri

Britanya İmparatorluğu’nun Burma’daki sömürgeciliğini kaleme alan George Orwell, Burma Günlükleri eserini ilk kez 1937 yılında yayınlamıştır. Yayınlandığı dönemde okurları ve eleştirmenleri tarafından olumlu tepkiler alan Burma Günlükleri eseri, her dönemde çok satanlar listesinde yer almıştır. Yazar George Orwell’in en iyi 10 kitabı arasında yer alan Burma Günlükleri, ayrıca Orwell’in en çok satan eserleri arasında yer almıştır.

Bir İdam

George Orwell tarafında kaleme alınan Bir İdam eseri, ilk olarak 1931 yılında İngiliz edebiyat dergisinde yayınlanmıştır. Dört makale yazısını Bir İdam eserinde bir araya getiren Orwell, Burma’da görev yaptığı sırada şahit olduğu bir idam esnasında meydana gelen olayları kaleme almıştır. Orwell’in en iyi 10 kitabı arasında yer alan Bir İdam eseri, çok satanlar listesinde yer almaktadır.

Aspidistra

İngiliz romancı George Orwell, Aspidistra eserinde metin yazarlığı yapan orta halli Gordon Comstock’un yazım hayatını ve bu süreçte yaşadığı olayları kaleme almıştır. George Orwell’in en iyi 10 kitabı arasında yer alan Aspidistra, her dönemde çok satanlar listesinde yerini korumuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir