Availability: Hızlı Kargo

İnce Memed Seti (4 Kitap)

Yazar: Yaşar Kemal
(5.00) - Yorum Yap

61.7594.25

Set içerisinde satın almak istediğiniz kitapların adetini en az 1 adete yükselterek toplu olarak sepetinize ekleyebilirsiniz.

Tahmini Kargoya Teslim: 1-4 gün içinde
İnce Memed 1 - Kitabı Satın Alİnce Memed 1 - Kitabı Satın Al 61.75

Sadece 2 adet kaldı

İnce Memed 2 - Kitabı Satın Alİnce Memed 2 - Kitabı Satın Al 81.25

Sadece 2 adet kaldı

İnce Memed 3 - Kitabı Satın Alİnce Memed 3 - Kitabı Satın Al 87.75

Sadece 2 adet kaldı

İnce Memed 4 - Kitabı Satın Alİnce Memed 4 - Kitabı Satın Al 94.25

Sadece 2 adet kaldı

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar 13.5 × 21 cm
Yazar

Cilt Tipi

Ciltsiz

ISBN 681189292822

İnce Memed Seti (4 Kitap) için 1 değerlendirme

 1. blank

  Kitap Yorumu

  “İnce Memed”, ünlü Türk yazar Yaşar Kemal tarafından yazılmış bir romandır. İlk olarak 1955 yılında yayınlanan roman, Türk edebiyatının en önemli eserleri arasında yer almaktadır.

  Roman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin yoksul bir köyünde geçmektedir. İnce Memed, köyde zengin bir ağanın zulmüne maruz kalan bir genç adamdır. Ağa, köylülerin arazilerini elinden alır ve köylüleri köleleştirir. İnce Memed, ağanın zulmünden kaçarak dağlara sığınır ve burada özgür bir hayat yaşamak ister.

  Roman, İnce Memed’in dağlarda yaşadığı mücadeleyi ve kahramanlıklarını anlatırken, aynı zamanda Anadolu’nun yoksul köylüleri ile zengin ağalar arasındaki mücadeleyi de ele almaktadır. İnce Memed, köylülerin ezilmesine karşı çıkan bir kahraman olarak tanımlanır ve roman, toplumsal adaletsizliğe karşı mücadele eden bir bireyin hikayesi olarak okuyucuya sunulur.

  Romanın dilinde, Türk halkının ağız yapısına uygun bir dil kullanılmıştır. Ayrıca, romanın başarısı, Türk edebiyatında kırsal hayatı, köylüleri ve toplumsal sorunları işleyen birçok esere ilham vermiştir.

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir