Fantastik Kitap Serileri

Tüm Zamanların En İyi Fantastik Kitap Serileri

Fantastik edebiyat, heyecan, macera ve hayal gücü dolu dünyaların yaratılmasıyla karakterize edilir. İşte en çok okunan fantastik kitap serileri ve konuları:

Harry Potter Serisi

J.K. Rowling tarafından yazılmış bu seride, genç bir sihirbaz olan Harry Potter, büyücülük okuluna kabul edildikten sonra, arkadaşları Ron Weasley ve Hermione Granger ile birlikte Voldemort adlı karanlık bir büyücüyle savaşır. Bu kitaplar, yüz milyonlarca kopya satışıyla dünya çapında en çok okunan kitaplar arasında yer alıyor.

Yüzüklerin Efendisi Serisi

J.R.R. Tolkien tarafından yazılmış Orta Dünya’da geçen bu seride, Frodo adlı bir hobbit’in Sauron’un kötülük dolu yüzüğünü yok etmek için yaptığı yolculuk anlatılır. Bu seride, elfler, cüceler, insanlar ve diğer fantastik yaratıklarla dolu bir dünya yaratılmıştır. Tolkien’in yaratıcı dünyası, yıllar içinde milyonlarca hayran kazandı ve kitapları birçok kez sinemaya uyarlandı.

Game of Thrones Serisi (Taht Oyunları)

George R.R. Martin tarafından yazılmış bu seride, farklı kıtalar ve farklı krallıklar arasındaki politik savaşlar, entrikalar ve mücadeleler anlatılır. Seri, şövalyeler, kraliçeler, savaşçılar ve ejderhalarla dolu bir dünyada geçer.

The Witcher Serisi

Andrzej Sapkowski tarafından yazılmış, fantastik bir dünyada geçen seridir. Seri, bir canavar avcısı olan Geralt of Rivia’nın maceralarını anlatır.

Zaman Çarkı Serisi

Zaman Çarkı serisi, Amerikalı yazar Robert Jordan’ın kaleme aldığı bir epik fantezi serisidir. Seri, 1990 yılında başlayıp, Robert Jordan’ın ölümünden sonra yardımcı yazarı Brandon Sanderson tarafından tamamlanmıştır. Toplamda 15 kitaptan oluşan bu seridir.

Zaman Çarkı serisi, geniş bir evrende geçen karmaşık bir hikâyeyi anlatır. Seri, ana karakterleri Rand al’Thor, Mat Cauthon ve Perrin Aybara’nın etrafında döner. Bu karakterler, kaderlerini kehanetler ve geçmişle ilgili gizemlerle dolu olan bir dünyada keşfederler. Seri, karanlık güçlerin yeniden doğuşunu ve dünyayı yok etme tehdidini ele alırken, aynı zamanda siyasi entrikalar, savaşlar ve büyülü güçlerle dolu bir evrende gerçekleşen bir dizi macerayı da içerir.

Zaman Çarkı serisi, yaratıcı bir dünya inşa etme, karakter geliştirme ve karmaşık bir kurgu oluşturma açısından övgüyle karşılanır. Robert Jordan, seride derinlikli karakterler, ayrıntılı bir dünya ve epik çatışmalar yaratmak için büyük bir özen göstermiştir. Seri, yayımlandığı dönemde büyük bir hayran kitlesi edinmiş ve bugüne kadar geniş bir okuyucu kitlesi tarafından sevilmiştir.

Zaman Çarkı serisi, fantastik edebiyatın en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilir ve pek çok ödül kazanmıştır. Seri, hem fantastik edebiyat hem de genel okuyucular için keyifli ve heyecanlı bir okuma deneyimi sunar.

Dune Serisi

Frank Herbert tarafından yazılmış, bir bilimkurgu/fantastik seridir. Dune gezegeninde geçen hikayeler, siyasi entrikalar, gezegenler arası savaşlar ve gizemli güçlerin mücadelesini konu alır.

Açlık Oyunları Serisi

Suzanne Collins tarafından yazılmış, distopik bir dünyada geçen bir seridir. Seri, Panem adlı ülkede düzenlenen ölümcül bir yarışma olan Açlık Oyunları’nın hikayesini anlatır.

Alacakaranlık Serisi

“Alacakaranlık” serisinin genel konusu, aşk, macera, paranormal varlıklar ve iç çatışmalar üzerine kurulu bir hikâyedir. Seri, Bella Swan adında genç bir kızın yaşamını merkezine alır.

Bella, annesi ve üvey babası arasında mekik dokuyarak yaşayan sıradan bir gençtir. Babasının yanına taşınmak için Forks, Washington’a gider ve burada Edward Cullen adında gizemli bir vampirle tanışır. Bella, Edward’a karşı güçlü bir çekim hisseder ve onunla aralarında derin bir aşk başlar.

Ancak Bella ve Edward’ın ilişkisi, vampirlerin doğası ve kurallarıyla karşılaşmasıyla zorluklarla dolu olur.

Ateşten Kanatlar

Tui T. Sutherland tarafından yazılan bir fantastik kitap serisidir. Seri, 16 kitaptan ülkemizde ilk kitabı yayımlanmış olup ejderhaların dünyasında geçer. Ejderhaların çeşitli kabileleri arasındaki politik mücadeleler, entrikalar ve savaşlar anlatılır. Tüm dünya da 12 farklı dile çevirilen 14 milyon satış rakamına ulaşmış bir fantastik kitap serisidir.

Bu serilerin konuları genellikle sihir, büyü, mitolojik yaratıklar, alternatif dünyalar ve farklı boyutlarda geçen maceralar üzerine kuruludur.

Fantastik Kitaplar

9 Yorumlar

 1. Çıkan her kitap serisi en iyisi mi tartışılır
  Mürekkep Yürek 3 kitap
  Yeraltı Günlükleri Serisi 5 kitap 2 defa okudum
  Alacakaranlık Serisi 4 kitap
  Açlık Oyunları Serisi 3 tü 4 oldu
  Kuzuların Sessizliği 4 kitap

  1. En populer gibi bir baslik olabilir. En iyi seriler arasinda gormedigim bazi kitaplar var listede.
   witcher
   aclik oyunlari
   alacakaranlik
   guzel kitap serileri ama ondan daha iyi onlarca fantastik seri sayarim. Stormlight archives, kingkiller chronicles vb vb.

   1. Bence de
    Dediğin gibi kral katili güncesi eklenmeliydi
    Yerdeniz serisi de

 2. Harry Potter serisini okudum
  Dune kitapları pahalı aldım daha okuyamadım
  Yüzüklerin efendisi seri olarak var okuyamadım Stephen King ya da rus kitaplarına yakışıyorum
  Anna Karenina tam metin 500. sayfadayım

  1. Merhaba,
   Tabii ki uzmanlığınıza, bakış açınıza ve zevkinize yorum yapamam ama bu listenin bir noktasında “Zaman Çarkı” da olamaz mıydı sorusunu düşünmeden edemedim.

  2. Ejderha mızrağı serisi ve ölüm kapısı serisi neden yok?

 3. Ateşten Kanatlar serisi orijinal adı Wings Of Fire Amerika da çok popüler bir serisi en son Netflix de dizisi çıkacaktı, bir çok ülke de çok satanlar listesinde bu seri 1. kitabını okumuştum serinin diğer kitaplarını da okuyacağım

 4. Anka serisi de bu serilerin arasına eklenmeli.
  Yazarının ismi Melodi Baç
  Seri bizi yaratılmış bambaşka bir dünyaya götürüyor.

  1. Anka serisi de güzeldir mutlaka ama listede yer alan kitaplar tüm dünya da popüler, dizi veya filmleri çekilmiş iz bırakmış kitaplar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir