İş Bankası Kültür Yayınları

İş bankası kültür yayınları listesi, iş bankası kültür yayınları serisi, iş bankası kültür yayınları modern klasikler, iş bankası kültür yayınları Türk edebiyatı klasikleri, iş bankası kültür yayınları setleri ve daha fazla İş Bankası Kültür Yayınları kitaplarını burada bulabilirsiniz.

1956 yılında Hasan Ali Yücel tarafından kurulan İş Bankası Kültür Yayınları, ülkemizin önemli ve köklü yayınevlerinden biridir. İş Bankası Kültür Yayınlarından çıkan ilk kitap, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Zabit ve Kumandan ile Hasbihal”i olmuştur. Günümüzde ise Hasan Ali Yücel Klasikleri Dizisi, Modern Klasikler Dizisi, Araştırma ve İnceleme, Çocuk ve Gençlik alanlarında yayımladığı kitaplar ile güçlü bir portföye sahip olan İş Bankası Kültür Yayınları Türk ve dünya edebiyatının köklü yazarlarının kitaplarını edebiyat dünyasına kaliteli bir şekilde katmaya devam etmektedir.

Kurulduğu andan itibaren hareketli günlere tanık olan İş Bankası Kültür Yayınları önemli yazarların ilk eserlerini basarak yayımlamıştır. Aynı zamanda yayınevinin bünyesinde mektuplaşmalardan karalamalara kadar pek çok yazarın eser arşivleri de yer almaktadır. Aşık Veysel, Sait Faik Abasıyanık, Namık Kemal, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Nahid Sırrı Örik, Ahmet Hamdi Tanpınar, Azra Erhat, A. Kadir gibi Türk yazarların yanı sıra Stefan Zweig, Lev Nikolayeviç Tolstoy, Jules Verne, Sophokles gibi çok değerli yabancı yazarların kitaplarının yayımlanmasının dışında notlar ile orijinal el yazılarının da bulunduğu önemli bir arşiv İş Bankası Kültür Yayınları bünyesinde bulunmaktadır.

Kitap çeşitleri oldukça fazla olan İş Bankası Kültür Yayınları, her yaş grubuna da hitap etmektedir. İş Bankası Kültür yayınları hareketli kitaplar, İş Bankası Kültür Yayınları Türk klasikleri, İş Bankası Kültür Yayınları çocuk klasikleri de yer almaktadır. Okuyucuların hiçbir zaman hayal kırıklığına uğramadığı yayınevinde halen ilk günkü gibi eser seçimi yapılmaktadır. İş Bankası Kültür Yayınları hayata dair, okunması kolay, pratik eserlere de yer vermiştir. Edebiyat dünyasında temel oluşturan 100 eseri listelemiştir.

İş Bankası Kültür Yayınlarında ilk basılan Atatürk kitapları ilk kitap olma özelliğinin yanı sıra ilk günkü saygınlığını da korumaya devam ediyor. İş Bankası kültür Yayınları’nı yakından takip edenlerin bir klasik olarak kabul ettikleri Hasan Ali yücel klasikleri serisi, İş dünyası klasikleri ve İş çocuk klasikleri, spesifik kitaplar, İş modern klasiklerin yer aldığı sanat, Türk edebiyatı, sanat tarihi kitapları, tarih ve yaşam kültürü kategorilerinde yüzlerce kitap okurların beğenisine sunulmuştur.

İzmir’de 2, Ankara’da 3, İstanbul’da 7, Manisa, Samsun, Kayseri, Eskişehir, Trabzon, Konya ve Diyarbakır’da da 1’er tane kitabevi bulunan İş Bankası Kültür Yayınları kitap okumayı küçük yaşlardan itibaren sevdirmeyi amaçlayan bir yayınevi olduğundan, her dönem sonunda karneleri ile bakaya gelen çocuklara da kendi bünyesinde yayımlanan İş çocuk kitaplarından hediye eden bir yayınevi olma özelliğini taşımaktadır. Bu sayede İş Bankası Kültür Yayınları kitapseverler arasında kökleşerek yerini almayı başarmıştır.