Sabahattin Ali'nin En Çok Satan Kitapları - Kitabı Satın Al

Sabahattin Ali’nin En Çok Satan Kitapları

Türk edebiyatının en önemli yazarlarından biri olarak tanınan Sabahattin Ali, Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatını etkileyen bir figür olarak kabul edilmiştir. Romanlarında kaleme aldığı aşk, sevgi, siyasi ve toplumsal olaylar ile alakalı konuları ile dikkatleri üzerine çeken Sabahattin Ali, Kuyucaklı Yusuf, İçimizdeki Şeytan ve Kürk Mantolu Madonna romanları sayesinde Türk edebiyatında ki yazarlardan takdir görmüş, 20. Yüzyıl ve 21. Yüzyılda etkisini sürdürmüştür.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Sabahattin Ali’nin en çok okunan eserleri, en çok satan kitapları listemize göz atın. Türk edebiyatının unutulmayan ve halen çok satanlar arasında yerini koruyan eserleri ile dünya genelinde pek çok okuru olan Sabahattin Ali, edebi kişiliğini toplumcu gerçekçiliği ile anlatarak yaşamındaki bütün deneyimlerine okuyucularına aktarmıştır. Siz değerli okurlarımız ve takipçilerimiz için Sabahattin Ali’nin en çok satan kitaplarını sizler için listeledik. İşte Sabahattin Ali’nin en popüler kitapları listesi sizlerle.

İçimizdeki Şeytan

Sabahattin Ali’nin büyük ses getiren eserlerinden biri olan İçimizdeki Şeytan, ilk olarak 1940 yılında yayınlanmıştır. Eserde yer Macide ve Ömer isimli iki karakterin aşk öyküsünü anlatan Sabahattin Ali, bu iki karakterin iç seslerinde konuşmalarını da romanda kaleme almış ve okura okuması keyifli bir aşk romanı armağan etmiştir. Ayrıca Sabahattin Ali bu romanında, toplumsal olayların kişinin köşeye sıkışmış halini etkileyici bir şekilde okura yansıtmıştır. Sabahattin Ali’nin en çok okunan eserlerinden biri olan İçimizdeki Şeytan eserini sitemiz farkı ile kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Kuyucaklı Yusuf

Sabahattin Ali’nin ilk yayınlamış olduğu roman olan Kuyucaklı Yusuf’un ana karakteri olan Yusuf karakteri, Türk edebiyatının en romantik karakterlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaöğretim öğrencilerine tavsiye olarak göstermiş olduğu 100 temek eser içerisinde yer alan Kuyucaklı Yusuf, aynı zamanda Feyzi Tuna tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Eserde yer alan genel konu Aydın’ın Kuyucak ilçesinde yaşayan bir ailede dünyaya gelen Yusuf’un, anne ve babasının gözlerinin önünde katledilmesi ile başlar. Daha sonra Nazilli kaymakamı Salahattin Bey, Yusuf’u evlatlık alıp evine götürür ve böylece Kuyucaklı Yusuf’un hikayesi böyle başlar. Türk edebiyatının önemli eserlerinden biri olan Kuyucaklı Yusuf, Sabahattin Ali’nin en önemli eserleri arasında yer almaktadır.

Kürk Mantolu Madonna

Sabahattin Ali’nin başyapıtlarından biri olarak değerlendirdiği Kürk Mantolu Madonna Türk edebiyatında önemli bir yere sahiptir. Eser Türkiye’de isim yaptıktan bir süre sonra tiyatro ve sinemaya uyarlanmıştır. Bu romanda kaybetme korkusunu, çaresizliği, mutluluğu etkileyici bir dil ile okura aktaran Sabahattin Ali, okurlarını derinden etkilemiştir. Yaşarken ölmenin ne demek olduğunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu eser, Sabahattin Ali’nin en çok okunan ve en çok satılan eserleri arasında yer almaktadır.

Ses

Türk edebiyatı dünyasında ayrı bir yere sahip olan Sabahattin Ali’nin son öykü kitabı olan Ses, 1936 ile 1937 yılları arasında kaleme almış olduğu hikayeleri içermektedir. Sabahattin Ali’yi öne çıkaran zirve eserlerden biri olan Ses, yazarın okumanız gereken romanları arasında yer almaktadır. Sizler için sıralama listemizde yer alan Ses adlı eser, çok satanlar arasında yerini korumaktadır.

  • -40%

    Ses

    Orijinal fiyat: 30.00₺.Şu andaki fiyat: 18.00₺. Stok Yok

Yeni Dünya

1936 ve 1942 yılları arasında gazete ve dergilerde yayınlamış olduğu hikayelerinin derlemesi olan Yeni Dünya eseri ile Sabahattin Ali, baş yapıtları arasına almış olduğu bu eser ile zirvede yerini korumuştur. Kasaba ve köy hayatından uzak yaşayan düşkün kadınların hayat hikayelerinden derlemiş olduğu bu eser, Sabahattin Ali’nin Türk edebiyatı dünyasında önemli bir yere gelmesini sağlamıştır. Türk edebiyatının yalın ve güçlü seslerinden biri olan Sabahattin Ali’nin çok satanlar listesinde yer alan Yeni Dünya eseri, okumanız gereken kitapları arasındadır.

Asfalt Yol

Saf, temiz ve gerçekçi anlatımları ile Türk edebiyatında adından çokça bahsettiren Sabahattin Ali’nin çok satanlar listesinde yer alan Asfalt Yol, yazarın zirvedeki yerini korumuştur. Akıcı bir üslupla okuru kitaba bağlayan ve derinden etkileyen Sabahattin Ali, bu eseri ile okurların gözünde önemli bir yer edinmiştir. Bir öğretmenin farklı bir coğrafyada bulunan bir köy okuluna gelişi ve gidişini kaleme alan Sabahattin Ali, eseri ile Anadolu köylerinde yer alan okulların okurun zihninde bir görüntü olarak belirginlik kazanmasını sağlamıştır.

Sırça Köşk

Sabahattin Ali’nin kısa öyküleri arasında yer alan Sırça Köşk eseri, yazarın kullanmış olduğu sade ve akıcı bir dil ile okuru kendisine bağlamıştır. Eserin ilk kısmında yer alan insan ve devlet ilişkileri ile alakalı öykülere yer veren Sabahattin Ali, ikinci kısmında ise pek çok insana ders niteliği taşıyan masalları kaleme almıştır. Sabahattin Ali’nin başyapıtları arasında yer alan Sırça Köşk, yazarın soluksuz okuyacağınız eserleri arasında yer almaktadır.

Değirmen

1935 yılında yayınlamış olduğu ilk öykü kitabı olan Değirmen eseri ile Sabahattin Ali, bu eserinde 16 öyküyü kaleme almıştır. Bu eserin önsözünde yer alan yazarın kendisine ait yaptığı eleştirel düşüncelerini görebilirsiniz. Yayınladığı zamanlarda Türk edebiyatında yer alan diğer yazar ve şairlerin dikkatini çekmeyi başaran Sabahattin Ali, bu eseri ile Nurullah Ataç ve Orhan Şaik Gökyay gibi önemli eleştirmen ve şairlerini etkilemeyi başarmıştır. Sabahattin Ali’nin çok satan ve en çok okunan eserleri arasında yer alan Değirmen adlı eseri Kitapkolik farklı ile satın alabilirsiniz.

Kağnı

Sabahattin Ali’nin 1935 ve 1936 yılları arasında kaleme almış olduğu 13 hikayesini içeren Kağnı adlı eserin ana konusunda köylüler, işçiler ve hapishaneler yer almaktadır. Sabahattin Ali’nin Değirmen adlı eserinden sonra yayınlamış olduğu Kağnı eserinde yazar sade ve yalın bir dil kullanmıştır. Yazarın kaleme aldığı bu hikayeler olay ve gözlemle dayalıdır. Sabahattin Ali’nin en çok okunan ve çok satanlar arasında yer alan bu eserini siz değerli okurlarımız için listeledik.

Sabahattin Ali Seti (9 Kitap)

Sabahattin Ali’nin listemizde yer alan kitaplarını, sizler için bir araya getirdik. Sabahattin Ali’nin en çok satan 9 kitabından oluşan setimize göz atın. Tüm zamanların en çok satan yazarlar listesinde yer alan Sabahattin Ali’nin çok satan eserlerini mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir