Stefan Zweig'in En İyi 25 Kitabı - Kitabı Satın Al

Stefan Zweig’in En İyi 25 Kitabı

Alman edebiyatının en çok okunan yazarları arasında yer alan Stefan Zweig, kaleme almış olduğu eserleri sayesinde dünyanın en ünlü yazarları arasında yer almayı başarmıştır.

Eserlerini 50 farklı dile çevirip dünya genelinde yayınlayan Zweig’in 1933 yılında Naziler tarafından eserleri yakılmıştır. Bu olay üzerine ülkesini terk eden Stefan Zweig, Brezilya’ya yerleştikten sonra 22 Şubat 1942 yılında karısı Lotte Altmann ile birlikte intihar etmiştir. Siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz Stefan Zweig’in en iyi 25 eserini aşağıda sıraladık. Stefan Zweig’in en iyi ve en çok okunan eserleri tüm zamanların en çok satanları arasında yerini korumaktadır.

Satranç

Stefan Zweig’in Brezilya’da sürgünde iken kaleme almış olduğu Satranç eseri, yazarın en tanınmış ve bilinen eserleri arasında yer almaktadır. Almanya’da bir milyondan fazla satan Satranç eserinin konusu, New York’tan Buenos Aires’e bir deniz vapurunda seyahat eden satranç şampiyonu Mirko Czentovic’in vapurda bir partiye davet edilmesi ile hikaye başlar. Stefan Zweig’in en çok okunan ve en çok satan eserleri arasında yer alan Satranç, pek çok dile çevrilip dünya genelinde yayınlanmıştır.

 • -40%

  Satranç

  (5.00)
  Orijinal fiyat: 28.00₺.Şu andaki fiyat: 16.80₺. Stok Yok

Olağanüstü Bir Gece

Stefan Zweig’in kaleme almış olduğu Olağanüstü Bir Gece eserinde, 1914 yılında askerler ile katılmış olduğu çarpışmada hayatını kaybeden Baron Friedrich von R.’nin yazmış olduğu notları yer almaktadır. Aslında bu eserde sıkıntılarının içinden çıkamayan, heyecan, tutku ve korku gibi duygularını kaybetmiş bir adamın hikayesini anlatmaktadır. Stefan Zweig’in en çok okunan eserleri arasında yer alan Olağanüstü Bir Gece eseri çok satanlar arasında yerini korumaktadır.

Amok Koşucusu

Stefan Zweig’in 1922 yılında kaleme almış olduğu uzun bir öykü olan Amok Koşucusu, Hollanda sömürgesi yaşanan bir zamanda Endonezya’da bir hekim olarak görev yapan adamın, bir gemide Avrupa’ya seyahati yolcuğu sırasında yaşamış olduğu olayları ile başlayan hikayesini anlatmaktadır. Stefan Zweig’in okunması gereken eserleri arasında yer alan Amok Koşucusu, yazarın en önemli eserleri arasında yer almaktadır.

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat

Savaşların yakıp yıktığı Avrupa’dan kaçarak ölüme sığınan Stefan Zweig, “Kitaplar, insanları ölümden sonra birleştiren ve bizi unutmaya, hayatın en büyük düşmanına karşı koruyan bir araçtır”, sözü ile döneme damga vurmuştur. Stefan Zweig’in en çok okunan eserleri arasında yer alan Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat eserinde yazarın iki başyapıtını bir arada bulacaksınız. Siz değerli okurlarımız için listemizde yer vermiş olduğumuz Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat eseri çok satanlar listesinde yerini korumaktadır.

Korku

Stefan Zweig’in bir başyapıt olarak değerlendirdiği Korku adlı eseri, 1928 yılında yayınlanan Sessiz adlı filme ve 1954 yılında yayınlanan Fear adlı filme uyarlanmıştır. Korku adlı eserde yer alan ana karakter Irene, evli ve huzur dolu hayatına bir renk katmak için bir piyanist ile gizli ilişki yaşamaktadır. Karakter olarak zayıf ve korkak olan Irene, rezil olmaktan korkar ve toplumdan dışlanma korkusu sarınca sahip olduğu mutluluğun farkına varır. Stefan Zweig’in büyük ses getiren eserlerinden birisi olan Korku, yazarın okunması gereken eserleri arasında yer almaktadır.

 • -40%
  Hızlı Kargo

  Korku

  Orijinal fiyat: 30.00₺.Şu andaki fiyat: 18.00₺. Sepete Ekle

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

İlk kez 1922 yılında yayınlanan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig’in uzun öyküleri arasında yer almaktadır. Yazar Zweig, bu eserini mektup şeklinde kaleme almış ve eser yazarın hatırlamadığı bir kadından almış olduğu mektupları anlatmaktadır. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu eseri, 1948 yılında filme uyarlanmış ve izleyiciler tarafından büyük beğeni toplamıştır. Edebiyat dünyasında dönemin ses getiren eserleri arasında yer alan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, 2001 ve 2004 yıllarında ayrı filmlere konu olmuştur.

Ay Işığı Sokağı

Stefan Zweig’in kısa öyküleri arasında yer alan Ay Işığı Sokağı, okurlarını ister istemez karakterlerin ruh haline bürüyor. Eserleri ile insanları uç noktalara sürükleyen Zweig, Ay Işığı Sokağı eseri ile edebiyat dünyasında adından çokça söz ettirmiştir. Listelerde çok satanlar arasında yerini koruyan Ay Işığı Sokağı, Stefan Zweig’in en iyi 25 kitabı arasında yer almaktadır.

Yakıcı Sır

Stefan Zweig’in başyapıtları arasında yer alan Yakıcı Sır eserinde yer alan konu, annesini elde etmeye çalışan bir Baron tarafından kullanılan 12 yaşındaki çocuğu hikayesini anlatmaktadır. Stefan Zweig’in en çok okunan ve en çok satan eserleri arasında yer alan Yakıcı Sır, okurları tarafından beğenilmiş ve pek çok dile çevrilip dünya genelinde yayınlanmıştır.

Lyon’da Düğün

Dünyanın en ünlü ve en çok okunan yazarlarından biri olan Stefan Zweig, bu eserinde Fransız Devrimi esnasında Lyon’da yaşanan umutsuz bir aşkın öyküsünü kaleme almıştır. Stefan Zweig’in 1927 yılında kaleme aldığı Lyon’da Düğün eseri sayesinde okurlarından olumlu tepkiler almış ve yazarın başyapıtları arasında yer almıştır.

Kızıl

Stefan Zweig’in gençlik döneminde kaleme aldığı ve başyapıtları arasında tuttuğu Kızıl eseri, genç bir tıp öğrencisinin Viyana’ya yerleştiği zamanda yaşanan uyum sağlama sürecini ve artık yetişkin olma sorumluluğunu anlatmaktadır. Siz değerli okuyucularımız için Stefan Zweig’in en çok okunan eserleri arasında yer verdiğimiz Kızıl eserine sitemiz ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

Geçmişe Yolculuk

1976 yılında yayınlamış olduğu Geçmişe Yolculuk adlı eseri ile okurlar ve eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar alan Stefan Zweig, bu eserinde aşkın sınır tanımazlığını ve en yoğun halini kaleme almıştır. Okurları derinden etkileyen Geçmişe Yolculuk eseri, yasak ve tutkulu bir aşk hikayesi ile okuru kendine bağlamaktadır. Birinci Dünya Savaşının başlaması ile dokuz yıl boyunca birbirlerini göremeyen bu iki aşığın yıllar sonra birbirleri ile karşılaşması aşklarının yeniden başlamasına neden olacaktır. Stefan Zweig’in büyük ses getiren ve en çok okunan eserleri arasında yer alan Geçmişe Yolculuk eserine sitemiz ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

Mürebbiye

Stefan Zweig’in kaleme almış olduğu Mürebbiye eseri, ilk olarak 1911 yılında yayınlanmıştır. Okurlar ve eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar alan Mürebbiye eseri, Stefan Zweig’in en çok okunan ve en çok satan eserleri arasında yer almaktadır.

Mecburiyet

Savaş karşıtı görüş ve yazıları ile adını duyuran Stefan Zweig, Birinci Dünya Savaşı boyunca bu görüşlerini yazmaktan ve duyurmaktan asla çekinmemiştir. Stefan Zweig’in başyapıtları arasında yer alan Mecburiyet eseri, pek çok dile çevrilip dünya genelinde yayınlanmıştır. Eserleri ile her zaman yaşadığı döneme damgasını vuran Stefan Zweig, başarılı ve soluksuz okuyacağınız eserleri sayesinde çok satanlar listesinde yerini korumaktadır.

Bir Zanaatla Beklenmedik Karşılaşma

Alman edebiyatına eserleri ile damgasını vuran Stefan Zweig, Bir Zanaatla Beklenmedik Karşılaşma eseri ile hem eleştirmenlerden hem de okurlarından olumlu yorumlar almıştır. Sitemiz ayrıcalıkları ile kolaylıkla sahip olacağınız Bir Zanaatla Beklenmedik Karşılaşma eseri, Stefan Zweig’in en çok satan ve okunan eserleri arasında yer almaktadır.

Karmaşık Duygular

İnsani duyguları büyük bir ustalık ile gözlemleyip bunları yine aynı ustalık ile kaleme alan Stefan Zweig, yazmış olduğu bu öykü derlemesinde insan doğasının iyi ve kötü yanlarını okurlarının gözlerinin önüne sermiştir. Stefan Zweig’in dünya çapında en çok okunan ve satan eserleri arasında yer alan Karmaşık Duygular eseri, aslında insanın kendini keşfetme özelliğine sahiptir. Çok satanlar arasında yerini koruyan Karmaşık Duygular eseri, yazar Zweig’in başyapıtları arasında yer almaktadır.

Bir Çöküşün Öyküsü

Gerçek bir yaşam öyküsünden esinlenerek kaleme alınan Bir Çöküşün Öyküsü, 15. Louis zamanında Fransız sarayında büyük ses getiren ve herkesi etkisi altına alan aristokrat bir kadının yaşamına dair bir eserdir. Bu eserde okurları sürükleyici bir hayat hikayesi beklemektedir. Stefan Zweig’in büyük ses getiren Bir Çöküşün Öyküsü, okurlarını derinden etkilemiş ve çok satanlar arasında yerini korumuştur.

Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor

Stefan Zweig’in kaleme almış olduğu Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor eseri döneme damgasını vurmuş ve okurları tarafından büyük beğeni toplamıştır. Stefan Zweig’in en çok okunan 25 eseri arasında yer alan bu eser, pek çok dile çevrilip dünya genelinde yayınlanmıştır.

Clarissa

Yazar Stefan Zweig’in hayatının son yıllarında kaleme aldığı ve 1980’li yıllarda üne kavuşan Clarissa eseri, bir kadının gözünden anlatılan Birinci Dünya Savaşı zamanı gerçekleşen olaylar kaleme alınmıştır. Avusturya’lı bir subayın kızı olan Clarissa, eğitimini tamamladıktan sonra bir sinir hastalıkları uzmanı doktorun yanında çalışmaya başlamıştır. Daha sonra evlenip hamile kalan Clarissa’nın hikayesi işte burada başlamaktadır. Stefan Zweig’in kaleme aldığı Clarissa eseri, soluksuz okuyacağınız ve elinizden düşüremeyeceğiniz eserleri arasındadır. Sitemiz ayrıcalıkları ile kolaylıkla sahip olacağınız bu eser, Stefan Zweig’in en çok okunan eserleri arasında yer almaktadır.

Hayatın Mucizeleri

Stefan Zweig’in 23 yaşında iken yayınlamış olduğu Hayatın Mucileri, 16. Yüzyılda Anvers’de geçen ve Yahudi bir kız ile Hristiyan ressam arasında yaşanan dostluğu anlatmaktadır. Stefan Zweig’in en çok satan ve en çok okunan eserleri arasında yer alan Hayatın Mucizeleri eserine sitemiz avantajları sayesinde sipariş verebilirsiniz.

İnsanlığın Yıldızının Yükseldiği Anlar

Stefan Zweig’in en çok okunan 25 eseri arasında yer alan İnsanlığın Yıldızının Yükseldiği Anlar eserinde, insanlık tarihinde yıldızın parladığı anları kaleme almıştır. 1927 yılında yayınlamış olduğu eseri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Zweig, yıldızın parladığı 12 anı akıcı bir dil ile kitaba aktarmıştır. Siz değerli okuyucularımız için listemizde yer alan bu esere, sitemizin sağlamış olduğu fırsatlarla sahip olabilirsiniz.

Üç Büyük Usta

Alman edebiyatının en önde gelen yazarlarından biri olan Stefan Zweig, Üç Büyük Usta adlı eserinde yaşadığı dönemi, toplumu ve kültür çevresini büyük bir incelikle kaleme almıştır. Yazar Zweig’in en çok okunan eserleri arasında yer alan Üç Büyük Usta, pek çok dile çevrilip dünya genelinde yayınlanmıştır.

Kendileriyle Savaşanlar

Hölderlin, Kleist ve Nietzsche’nin yaşam öykülerini kalem aldığı Kendileriyle Savaşanlar eserinin yazarı olan Stefan Zweig, aynı zamanda bu eseri Goethe’nin hayatından parçalar ile ele almıştır. Yayınlandığı dönemde büyük ses getiren eser Kendileriyle Savaşanlar, yazarın başyapıtları arasında yer almaktadır. Stefan Zweig’in en çok okunan 25 eseri arasında yer alan Kendileriyle Savaşanlar, çok satanlar listesinde yerini korumaktadır.

Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar

Casanova, Stendhal ve Tolstoy’un hikayesini kaleme alan Stefan Zweig, bu üç önemli şairin biyografilerini Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar eserinde felsefi ve duygusal açıdan kaleme almıştır. Yazarın bütün eserlerine hakim olan derin bir edebiyat ve felsefi açıdan ele alınan Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar eseri, Zweig’in ses getiren eserleri arasında yer almıştır.

Gömülü Şamdan

1937 yılında yayınlanmış olan Gömülü Şamdan eserinde yazar Stefan Zweig, Yahudilik temasını kaleme almıştır. Zweig, yedi kollu bir Şamdan’ın Roma’dan Bizans’a daha sonra Kudüs’e kadar uzanan 80 yıllık zamanı, tarih ve mitoloji ile harmanlayarak ele almıştır. Stefan Zweig’in en çok ilgi gören ve en çok okunan eserleri arasında yer alan Gömülü Şamdan, eleştirmenler ve okuyucuları tarafından büyük beğeni toplamıştır.

Sabırsız Yürek

Stefan Zweig’in en uzun konulu kurgusu olan Sabırsız Yürek, 1946 yılında aynı isimle bir filme uyarlanmıştır. İzleyicileri tarafından büyük beğeni toplayan Sabırsız Yürek eseri ayrıca Acımak adlı isim ile Türkiye’de yayınlanmıştır. Sabırsız Yürek adlı eserin merhamet duygusunun aslında tehlikeli bir durum oluşturacağını kaleme alan Zweig, merhamet gösterilen insanın sonradan ne kadar tehlikeli durumlara yol açacağını eserinde açık bir dil kullanarak kaleme almıştır. Stefan Zweig’in en çok okunan 25 kitabı arasında yer alan Sabırsız Yürek eseri pek çok dile çevrilip dünya genelinde yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir