Sıralama seçin
Toplam 39 ürün görüntüleniyor.

Sinemaya Uyarlanmış Kitaplar

Sinemaya uyarlanmış kitaplar, sinemaya uyarlanmış Türkçe kitaplar, en iyi sinemaya uyarlanmış romanlar, en çok satan sinemaya uyarlanmış dünya klasikleri, indirimli sinemaya uyarlanmış romanlar ve sinemaya uyarlanmış kitap fiyatlarını incelemek için Kitapkolik ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Son yıllarda sinema ve edebiyat ilişkisi olduğundan daha fazla ivme kazanmıştır. Fakat her kitabın beyazperde serüveni aynı oranda mutlu etmemektedir. Genellikle kelimeler aracılığı ile zihinlerinde farklı dünyalar kuran, karakterler ile kendilerine ait bir ilişki geliştiren okuyucular genellikle filmleri yetersiz bulmakta ve hayal kırıklığına uğramaktadır. Buna rağmen karamsar olmamak lazım, bizlere aksini kanıtlayan sinemasal yöntemlerin de bazı zamanlarda romanların özünü yansıttığını hatırlatan birçok örnek bulunmaktadır.

İzlediğiniz bazı filmlerin hikayelerinin kaynağını eminiz ki sizlerde bilmiyorsunuzdur. Hayranlık içerisinde nefeslerinizi tutarak ya da göz yaşları içerisinde izlediğiniz filmlerin bazılarının ilham kaynakları olarak kitaplar tercih edilmektedir. Sinemaya uyarlanmış kitaplar çoğunlukla en çok satan ve yankı uyandıran romanlardan ilham alınarak film ya da dizi haline getirilmiştir. Birbirinden değerli yazarların zamanında kaleme aldıkları romanlar sinemaya uyarlanarak okuyucuların kitap okuma deneyimlerinin yanı sıra film izlerken de keyif alabilirsiniz.

Sinemaya uyarlanmış kitaplar özelikle gerçek yaşam öykülerinin canlandırıldığı filmlerdir. İnsanların çok sevdikleri ve etkisinde kaldıkları yapıtlar arasında da yer almaktadır. Aslına bakarsanız kitap ve film ilişkisi bölünmez bir bütünün parçaları gibidir. Eğer çok sevdiğiniz bir kitap varsa filmi çıktığında mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz. Bazen kitabından önce filmini de izleyebilirsiniz. Bu durumda ise senaryo doğruluğunu kontrol etme dürtüsü ile kitabını da okumak isteyebilirsiniz. Sinemaya uyarlanmış ve çok satan kitaplar arsında özelikle yabancı romanlar beyazperdeye taşınma konusunda fazlası ile başarılıdır.

Sinema tarihine bakıldığı zaman çoğu filmin konusunu kitaplardan aldığını görebiliriz. Başarıları ile romanlarını gölgede bırakan filmler ve onlara ilham kaynağı olan harika kitaplar arasında George Orwell’in 1984’ü, Anthony Burgess’in Otomatik Portakal’ı, Harper Lee’nin Bülbülü Öldürmek‘i J. K. Rowling’in Harry Potter Sersi ve daha birçok kitabın beyaz perdeye uyarlanmış kitaplarını Kitapkolik aracılığı ile inceleyebilir ve eğer filmini izlediyseniz kitaplarını da okumayı düşünebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.