Yapı Kredi Yayınları

En çok okunan Yapı Kredi Yayınları dünya klasikleri seti, Yapı Kredi Yayınları en iyi kitapları, en çok sanan Yapı Kredi Yayınları, Yapı Kredi Yayınları Serisi, Yapı kredi Yayınları listesi ve Yapı Kredi Yayınları kitap çeşitlerine buradan ulaşabilirsiniz.

1944 yılında yayın hayatına başlayan Yapı Kredi Yayınları sanattan edebiyata, masallardan felsefeye kadar birçok türde eseri okuyucular ile buluşturmuş bir yayınevidir. Çağdaş Türk ve Çağdaş Dünya Edebiyatı eserleri ile öne çıkmayı başaran Yapı kredi Yayınları, her yaştan okuyucu kitlesine hitap eden bir vizyona sahip olmuştur.

Yapı Kredi Yayınları tarafında çocuklar için özel olarak öğretici mesajlar içeren ve okunması gereken masal kitapları özel tasarlanmış çizimleri ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlamaktadır. En çok satan Yapı Kredi Yayınları çocuk kitapları hem okul öncesi hem de okul çağı çocuklar için hazırlanan yayınları ile onların eğitimlerine destek olmaktadır.

Yeni nesil masal yazarlarının ve dünya edebiyatının seçki kalemlerinden çıkan eserleri çocuklara sunan Yapı Kredi Yayınlarında Sabahattin Ali, Orhan Pamuk, Nazım Hikmet Ran, Yaşar Kemal, Turgut Uyar, Ahmet Ümit gibi Türk yazarların yanı sıra J. K. Rowling, Georges Dumezil, Hermann Hessse, Paul Theroux gibi yabancı yazarlarında birbirinden değerli eserlerine yer verilmektedir.

Ayrıca lezzet kitapları adı altında yayınladığı yemek kitapları ile de kitap tutkunlarına özel seçenekler sunan Yapı Kredi Yayınları dünya mutfaklarını tanıtan eserleri oluşturuyor. Yapı Kredi Yayınları aynı zamanda yiyeceklerin kültürel tarihlerini merak edenler için de sosyolojik kitaplar yayımlamaktadır.

Yapı Kredi Yayınları, insanlığı ve dünyayı yakından ilgilendiren her konunun detaylı bir şekilde incelendiği felsefe, tarih ve genel kültür temalı eserleri okurlarla buluşturuyor. Yapı Kredi Yayınları dergi yayıncılığı konusunda da tanınan bir yayın evidir. Yapı Kredi Yayınları çıtası altında düşünce dergisi Cogito, Kitap-lık, Sanat dergisi ve Edebiyat dergisini de yayınlamaktadır.

Yapı Kredi Yayınları seçkisinde okurlarla buluşan Nobel Edebiyat Ödüllü eserler ve Türk Edebiyatının okunması gereken eserler de özenli baskıları ile raflarda yerini almaktadır. Tecrübeli çevirmen kadrosu ile dünya edebiyatını Türkçeye kazandıran Yapı Kredi Yayınları, birbirinden değerli eserleri yayınlıyor. Güncel romanların yanı sıra çeşitli kitap listelerinde de adı geçen klasik romanları da seçkisine dahi eden Yapı Kredi Yayınları usta kalemlerin edebi eserleri ile edebiyat dünyasına tüm kapılarını aralamaktadır.

Hem gençleri hem de yetişkinleri bir araya getiren Yapı Kredi Yayınları, kült çizgi roman kahramanlarının öykülerini ve ünlü edebiyat eserlerinin de çizgi roman uyarlamalarını yayınlamaktadır. Yapı Kredi Yayınları Çizgi Roman serisi yalnız çocuklar için üretilen eserlerde yer almaktadır. Yapı Kredi Yayınlarının geniş yayın seçkisine Kitapkolik’den ulaşabilirsiniz.