Availability: 1-4 İş Gününde Kargo

Ermişin Bahçesi

Kızıl Panda Klasikler Dizisi - 32

Orijinal fiyat: 28.00₺.Şu andaki fiyat: 16.80₺.

Tahmini Kargoya Teslim: 1-4 gün içinde
Sipariş veren herkese sürpriz Hediye!

Stokta yok

Kitap Ayrıntısı
Boyutlar12.5 × 19.5 cm
Yazar

Sayfa Sayısı

48

Cilt Tipi

Ciltsiz

Çevirmen

Deniz Weber

ISBN9786050663273

Açıklama

El Mustafa, yüreklerinde ve göz kapaklarında mutluluk olan insanlarla, arkadaşlarıyla ve komşularıyla konuştu. Dedi ki: “Uykunuzda büyüyor ve hayatınızın hakkını düşlerinizde veriyorsunuz. Çünkü gününüzü, gecenin dinginliğinde elde ettikleriniz için minnet etmekle geçiriyorsunuz. Çoğu zaman geceyi dinlenme zamanı olarak düşünüyor, ondan öyle bahsediyorsunuz, ancak aslında gece arama ve bulma zamanıdır.

Gün size bilginin gücünü verir ve parmaklarınıza kabul etme sanatını öğretir; ancak sizi hayatın hazine evine götüren gecedir. Güneş büyüyen her şeye, ışığı nasıl özlediklerini öğretir. Ama onları yıldızlara çıkaran gecedir.Aslında ormandaki ağaçlara ve bahçedeki çiçeklere duvak ören gecenin dinginliğidir ve sonra zengin bir ziyafet sofrası kurup, gerdeği hazırlar ve o kutsal sessizlikte yarın, zamanın rahmine düşer.”

Lübnan asıllı ABD’li yazar Halil Cibran’ın en sevilen eserlerinden biri olan Ermişin Bahçesi, Ermiş isimli kitabının devamı olarak ilk kez Cibran’ın ölümünden sonra 1933 yılında yayımlanmıştır. El Mustafa, Orphalase kentinden ayrılarak doğduğu topraklara geri döner ve kendisinin hasretini çekmekte olan müritleriyle bir araya gelerek bilgelik dolu sözlerle hayatla alakalı farklı konulardan bahseder.

Kızıl Panda Klasikler Dizisi – 32

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Ermişin Bahçesi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir