Hayykitap

Hayy Kitap “Herkesin iyiliği için” sloganı ile yayın hayatına adım atarak günümüz toplumunun ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran hassasiyet ile alışılmışın dışında özgün yayıncılık anlayışı ile her kesime hitap etmektedir. Hayy Kitap halktan kopmuş elitist ve salt akademik tavrı benimsemeyerek günlük olayları birbiri ile harmanlayarak gerçeğin üzerindeki sanal bilgileri kaldırıp tekrar üretilen asıl bilgiyi de en net ve anlaşılır şekilde okurlarla paylaşmaktadır.

Sadece kültür sanat alanında değil Hayy Kitap sağlık alanında da Türkiye çapında alanında uzman yazarların kaleme aldığı yaşama ışık tutacak kitaplar seçkisi ile bu alandaki boşlukları doldurmayı hedeflemiş bir yayınevidir. Hastalıklardan uzak ve kaliteli yaşam için dikkat edilmesi gereken, sağlıklı bir mutfak ve beslenmeye dair öneriler, obezite ile diyabete dair çözümler, Hayy Kitap çocuk sağlığı, Hayy Kitap gebelik ve doğum gibi insanların ihtiyaç duydukları alanlarda birçok eseri sizlere sunmaktadır.

Hayy Kitap pedagoji ve psikoloji ilimlerinin yaşama renk katacak çözüm önerilerini bir arada sunuyor. Bebeklikten ergenlik dönemine kadar çocuklarınızın eğitiminde birçok sorunla karşılaşırsınız. Her bir çocuğun sağlıklı bir gelişime ihtiyacı vardır. Çocuklarınızın bu süreçte eğitimlerine katkı sağlayacak Hayy Kitap oyun etkinlikleri işinizi kolaylaştıracaktır. Hayy Kitap pedagoji mutlu aile serisi ile okuyuculara bu alanda pratik çözüm önerileri sunan kaliteli eserleri beğeninize sunmaktadır. Aynı zamanda insan hayatının dönüm noktaları arasında olan evlilik dönemi, kılavuz niteliğinde hazırlamış olduğu yol gösterici eserler ile çoğu bireyin yolunu aydınlatmaktadır.

Hayy Kitap yemek kitapları ile de Türk mutfağı kültürünü her daim canlı tutuyor. Yemek kültürü konusunda zengin bir alt yapısı olan ülkemiz mutfağına ait lezzetleri Hayy Kitap ayrıcalığı ile tanıyabilirsiniz. Günlük yaşamda kolaylıkla uygulayacağınız ev yapımı yemekler, tarifler, misafir sofraları için öneriler, farklı yörelere has yerel lezzetlerin bulunduğu kitaplar yemek tutkunları için bir hazine niteliği taşımaktadır. Bunun yanı sıra Hayy Kitap özel beslenenler için de tariflerin yer aldığı eserleri kendi bünyesinde barındırmaktadır. Kalıcı zayıflama için beyaz unsuz ve şekersiz tarifler, sağlıklı beslenmek için çıkış yolu arayanlara sunuluyor.

Hayy Kitap popüleri tarih kitapları ile de kendi farkını ortaya koymayı başarıyor. Bu alanda popüler tarih eserlerini sizlere anlaşılır bir dil ve üslupla sunmaktadır. Hayy Kitap popüler tarihi eserler Osmanlı’dan Cumhuriyet Dönemine, İlk Türk Devletlerinden İslam Medeniyetine kadar okurları keyifli bir tarihi gezintiye çıkartmaktadır. Hayy Kitap son dönem Türk edebiyatının genç ve yetenekli kalemlerinin nesir ve nazım türündeki eserlerini de okurlarla buluşturmaktadır. Aynı zamanda günümüz okurunun ihtiyaç duyduğu tasavvuf ana eksenli eserler de sunan Hayy Kitap sufi klasikleri dini, ilmi, ahlaki değerleri de gönüllere nakşetmektedir.

Kültürel hafızayı koruyabilen yazarların özgün tarza sahip eserlerini de yayımlayan Hayy Kitap, üzeri örtülen gerçekleri günlük hayat ile ilişkilendirerek herkesin kullanımına sunmayı hedeflemektedir. Bu açıdan bakıldığında politikadan sosyolojiye, kişisel gelişimden küresel sisteme, ekonomiden kapitalizme kadar pek çok konuda değerli yazarların eserlerini sizlerle buluşturmaktadır.

Hayy Kitap çocuk kitapları konusunda da fazlası ile güzel eserler sunmaktadır. Yayınevinin yayıncılıkta esas aldığı hedefleri çocuk yayıncılığında da gerçekleşmektedir. Bu bakımdan yerli ve yabancı yazarların seçilen edebi ve estetik değer taşıyan okumayı sevdiren Hayy Kitap çocuk kitaplarını yayınlamaktadır. Güzel bir dünyanın bilinçli ve iyilikten yana tavır alan çocuklardan oluşacağı inancı ile onlara iyiyi, doğruyu ve güzeli esas alan eserler sunan Hayy Kitap’ın yayımladığı eserlere Kitapkolik ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.