Say Yayınları

Say yayınları listesi, say yayınları çizgibilim serisi, say yayınları dünya tarihi kitapları, yeni çıkan say yayınları sayısı dizisi, say yayınları eski Türk klasikleri, say yayınları kitapları ve en çok satan say yayınları kitap setlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Say dağıtım olarak 1978 yılında kurulan Say yayınları, 1987 yılında isim değişikliğine giderek, adını Say Dağıtım Ltd. Şirketi olarak tekrar düzenlemiştir. 1978 yılından bu yana Ankara, İzmir ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her köşesine kitap dağıtan yayınevi altmış bini üzerinde say kültür kitabı, onlarca ansiklopedi, ilköğretim öncesi çocuk kitaplarına yer vermiştir.

Say yayınları yayıncılık sektöründe bulunan öncü yayınevlerinin kitaplarını dağıtmak ile birlikte Mavikalem, Karşı, Hayal, Fototrek gibi birçok yayınevinin de tek dağıtımcısı olarak bilinmektedir. 1979 yılından bu yana Say yayınları felsefe, psikoloji ve bilim alanlarında, Erich Fromm, Francis Hutcheson, Michael Ferber, Rene Descartes, Konfuçyüs, Andrzej Krauze, Bertrand Russell, Sigmund Freud, Arthur Schopenhauer, Descartes gibi tarihin en önemli düşünür ve bilim adamlarının yapıtlarını yayımlamıştır.

Say yayınları başta Server Tanili ve Asım Bezirci olmak üzere birçok Türk araştırmacı ve yazarın başyapıtlarını, önemli çalışmalarını ilk elden okuyucular ile buluşturmuştur. Aynı zamanda bu yapıtların defalarca yeni basımlarını da gerçekleştiren Say yayınları bunların dışında ölümden sonra yaşam, parapsikoloji ve ufoloji gibi bilim sınırlarındaki alanlardan Anadolu uygarlıklarına, mitoloji ve cinsellikten Türk/Osmanlı tarihine kadar çok sayıda başvuru yapıtlarını da Say yayıncılık bünyesi altında okuyucular ile buluşturmuştur.

Say yayınları çocuklara ve gençlere yönelik düş dünyalarının sınırlarını zorlayan birbirinden ilginç serüvenleri içeren say çocuk kitap dizileri ile yeni ufuklar açmayı hedeflemiştir. Ayrıca 2000 yılında Say Yayınlarının bir alt grubu olarak Omega kurulmuştur. 2000 yılınd itibaren doğu ve batı teozofisi, güncel psikoloji, spiritüalizm, meditasyon ve parapsikoloji ile ilgili kitaplar da yayımlanmıştır.

2000’li yılların modern insanlarının ilgisini çekmeyi başaran popüler yazarlar ve yeni disiplinlerle ürün yelpazesini genişletmeyi başaran Say yayınları bu disiplinlerde eserler veren Osho, Rudolf Steiner, Erhard F. Freitag, Brain L. Weiss gibi dünyaca ünlü olan uzmanların yapıtlarını da kendi bünyesinde okuyucuya sunmaya devam etmektedir.