Timaş Yayınları

En çok satan ve en ucuz Timaş Yayınları kitapları, Timaş Yayınları dünya klasikleri, Timaş Yayınları dünya masalları dizisi, Timaş Yayınları dini kitaplar, Timaş Yayınları en çok satanlar, Timaş Yayınları son kitaplar, Timaş Yayınları eğitim setleri, Timaş Yayınları kitap seti ve Timaş Yayınları indirimli kitapları Kitapkolik ayrıcalığı ile burada bulabilirsiniz.

1982 yılından bu yana ulusal ve uluslararası arenada söz sahibi olan Timaş Yayınları, temel inançlara karşıtlık, genel ahlak kurallarına aykırılık, siyasi taraf tutma gibi metinlerin dışında her türlü fikre kapılarını açmış olduğu yayınları ile okurları buluşturmaktadır. Bu ilkesinden taviz vermeyen Timaş Yayınları edebiyat, düşünce, tarih, kültür, inanç ve ibadet, aile, çocuk ve genç başlıkları altında bütün edebi türleri bünyesinde barındırmaktadır. Timaş Yayınları genellikle doğru yayınları seçmesi ile tanınmakta ve okuyucuların güvendiği bir yayınevi olarak öne çıkmaktadır.

Bilinirliği en yüksek olan yayınevi Timaş Yayınları en çok satanlar listesinden düşmeyen kitapları ile çokça tercih edilen ve tanınan yayınevlerinden biridir. Oldukça güçlü olan yayınevi, her evin kütüphanesinde en az bir tane bulunan kitapların yayıncısı olarak farkını ortaya koymuştur. İlk akla gelen 3 yayınevinden biri olarak adından sıkça söz ettiren Timaş Yayınları aynı zamanda yayın sektörünün lokomotifi olarak da öne çıkmaktadır. Ahmet Günbay Yıldız, Sebel Erarslan, İlber Ortaylı, Münevver Ayaşlı, Nazan Bekiroğlu gibi usta yazarları bünyesinde barındıran Timaş Yayınları 4000’den fazla kitap külliyeti ile sektörde öncü yayınevlerinden biri olarak varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

Aynı zamanda tarih yayıncılığına da fazlası ile önem veren Timaş Yayınları İlber Ortaylı, Taha Uğurluel ve Halil İnalcık gibi önemli tarihçileri de bünyesinde barındırmaktadır. Selçuklu tarihinden Osmanlı tarihine, Dünya tarihinden İslam tarihine kadar çoğu konunun işlenmiş olduğu kitaplar ile tarihin gerçeklerini gün yüzüne çıkartarak tarihi sevdiren Timaş Yayınları çocuklara yönelik hazırlamış olduğu özel tarih serileri ile çocuklara basit ve eğlenceli bir dille tarihi anlatan kitaplar yayımlamaya devam etmektedir.

Çocuk edebiyatının önemli yayıncılarından biri olan Timaş Yayınları çocukların ruhsal ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik konuları ile dikkat çekmeye devam etmektedir. Yayına hazırlamış olduğu Timaş Yayınları çocuk kitapları ile çocukların çevrelerini ve kendilerini tanımalarını sağlamak, hayal güçlerini harekete geçirmek, ana dillerinin doğasını anlamak gibi Timaş Yayınları çocuk edebiyatının temel işlevlerini gerçekleştirmeye de özen göstermektedir.

Timaş Yayınları masal kitapları Timaş’ın deneyimli çocuk edebiyatı kadrosunun elinden benzersiz çizimler ile ortaya çıkmaktadır. İçeriklerine uygun bir şekilde üstün yetenekli çizerler tarafından tasarlana çizimler, çocukların ilgisini çekmeyi başarırken hayal dünyalarını geliştirmelerine de yardımcı olmaktadır. Okul öncesi ve okul çağındaki çocukların kişisel gelişimlerini tamamlamaları için önemli olan masallar, yetişkinlerin de çocukların dünyalarına kapı aralamalarına imkan tanımaktadır.

Sürekli güncelliğini korumayı başaran Timaş Yayınları klasikleri de raflarda yerini almayı başarmıştır. Dünya edebiyatının ve Türk edebiyatının kesinlikle okunması gereken klasik eserlerini de kitapseverlerle buluşturmayı hedefleyen ve bu konuda çalışmalarını sürdüren Timaş Yayınları uzman çevirmenleriyle çalışarak edebiyat zevkinin doruğa çıkmış olduğu eserler yayımlanmaktadır. Bu klasikler ise kapak tasarımları ve dizaynları ile okurların göz zevkine de hitap etmektedir. Üstelik Carpe Diem markası altında genç okurları hedefleyen Timaş Yayınları, Antik Dünya markası altında dünya klasiklerini, Timaş Okul markası adı altında Timaş Yayınları okul kitapları, Sincap Kitap markası altında ise Timaş Yayınları eğitici çocuk kitapları yayımlamaktadır. Bünyesinde Tasavvuf da barındıran aynı zamanda kültür ve sanata da yer veren Keşkül Dergisi’de Timaş Yayınlarının süreli yayınları arasında bulunmaktadır. Timaş Yayınları aydın yazar kadrosu, zengin içeriği ve estetik tasarımıyla her ay okuyucu kitlelerini arttırarak yayın hayatına devam etmektedir.