Doğan Kitap

1999 yılından bu yana faaliyet gösteren Doğan Kitap, edebiyat dünyasında kalıcılı ve sürükleyiciliği kendisine hedef seçen ve ilkeli yayıncılıktan şaşmayan bir yayınevidir. Doğan kitap Aralık 200’de gerçekleşen satın almanın ardından Doğan Medya Grubu’nun ilk yabancı ortaklı şirketi olan Doğan Egmont bünyesine katılmıştır.

Tüm dünyada ilgi gören, günümüz dünya edebiyatının seçkin eserlerini, çok satanlar listesinde bulunan kitapları, diğer ülkelerde de eş zamanlı olarak dilimize kazandıran Doğan kitap, edebiyat tarihi açısından önemli eserleri tekrar yayımlayarak günümüz Türk yazarlarının eserlerini hak ettikleri özen ile okuyucular ile buluşturmayı hedeflemekte ve yetenekli yeni yazarların ilk kitaplarını yayımlayarak edebiyat dünyasına yeni değerlerin katılmasını sağlamaktadır.

Doğan Kitap sağlık, yaşam sanatı ve yemek ile ilgili kitapların yanı sıra polisiye, gerilim, aşk ve macera romanları, anı, araştırma ve tarih kitaplarını da okuyucuya aynı kalitede ulaştırmaktadır. 1999 yılından itibaren 2000’den fazla yazar ile 20.000’den fazla eser yayımlayan Doğan Kitap günümüz dünya edebiyatı eserlerini, bütün dünyada ilgi gören ve çok satanlar listesine eklemiştir.

Jean Chritophe Grange, Haruki Murakami gibi dünyaca ünlü yazarların eserleri ilk kez Doğan kitap ile Türkçeye kazandırılmıştır. Tess Gerritsen, Margaret Atwood, Jo Nesbo gibi yazarların kitaplarının çevirileri de yine Doğan Kitap markası altında okuyucular ile buluşmuştur.

Sadece yabancı dilde eserleri Türkçeye kazandırmakla kalmayan Doğan kitap Türk edebiyatının önemli kalemleri Zülfü Livaneli, Hakan Günday, Canan Tan, Elif Şafak, Gülseren Budayıcıoğlu gibi başarılı yazarların kitaplarını da kendi çatısı altında raflarda yerini almıştır.

Doğan kitap usta edebiyatçıların dışında genç yazarların da ilk eserlerine kucak açmıştır. Doğan kitap şimdiye kadar, Murat Özyaşar, Şebnem Burcuoğlu, Şermin Yaşar gibi çoğu ismi edebiyat dünyasına kazandırmıştır.

Doğan kitap markası altında bu zamana kadar farklı edebiyat ödüllerine layık görülen yerli ve yabancı yazarların eserleri basılmıştır. Aynı zamanda da Nobel Ödüllü pek çok yazarın kitapları da Doğan kitap çevirisi ile okuyucular ile buluşmuştur. Sizlerde Doğan kitap ayrıcalıkları ile keyifli bir okuma serüveni yaşamak istiyorsanız Doğan kitap kategorisinde yer alan kitapları uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.